Piątek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 4817
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Happening na Dworcu Miasto

Czwartek, 13 lutego 2014, 11:39
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Happening na Dworcu Miasto
Fot. Robert Bajek
12 lutego przed Dworcem Miasto odbył się happening z okazji 50–cio lecia Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Jubileuszowy sezon wałbrzyskiego teatru zapowiada się bardzo interesująco, gdyż zaplanowano w nim aż 14 premier.

Podczas happeningu młodzież z Gminnego Zespołu Szkół nr 2 w Wałbrzychu czytała dzieła Szaniawskiego na schodach przed budynkiem Dworca Miasto, a także wręczała przechodniom ulotki promujące Teatr Dramatyczny i jego najbliższe wydarzenia. Pierwszym jest projekt „Teatr poszukuje równolatków – rocznik 1964 zgłoś się”, gdzie teatralni równolatkowie mogą liczyć na specjalne ceny biletów, urodzinowe party, galę, czy kostiumowe sesje fotograficzne. Drugi projekt to karna­wa­łowy DANCING (jak) w Hotelu Sudety w stylu lat 70, podczas którego można będzie zobaczyć spektakl WAŁBRZYCH UTOPIA 2.039 lub WIELCY INNI: JEZUS, GOMBROWICZ, OSIECKA i wziąć udział w Dancingu. Trzecim projektem jest premierowy stand-​​up MIROSŁAWY ŻAK z cyklu STÓJ, BO STRZELAM! Akcja promocji teatru, którą zorganizował Krzysztof Kobielec – pisarz, poeta, pedagog, autor piosenek, miała na celu nie tylko promocję teatru i jego wydarzeń, ale też zachęcenie i zaproszenie Wałbrzyszan, do czynnego udziału w życiu teatru i w życiu kulturalnym Wałbrzycha.

- Jesteśmy świadkami kolejnej edycji SZANIAWINGU. Ale nie tylko. To proces obchodzenia 50 urodzin Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Chcielibyśmy, aby Wałbrzyszanie włączyli się aktywnie w to, chcielibyśmy, żeby zjawili się równolatkowie teatru. Czekamy na wszystkich, którzy urodzili się w 1964 roku. Jest cały pakiet atrakcyjnych ofert dla rówieśników teatru. Chcielibyśmy też na spektakle, które opowiadają o Wałbrzychu zaprosić wszystkich Wałbrzyszan, którzy pamiętają pierwsze dni Polskości tego miasta, czyli rok 1945-1946 i lata następne, kiedy fale przybyszy zasiedlały to piękne miasto. Chcemy, aby Wałbrzych był znany nie tylko z dawnych kopalń, ale z tego, że w tej chwili jest to bardzo prężny ośrodek kultury, bo są tu znakomite instytucje kulturalne – Teatr Dramatyczny, Teatr Lalki i Aktora, Filharmonia Sudecka, Galeria BWA. Dlatego staramy się zwrócić uwagę Wałbrzyszan na kulturę, na jej znaczenie i na to, że staje się ona wizytówką miasta – tak o happeningu powiedział Krzysztof Kobielec

W jubileuszowym, 2014 roku Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaplanował wiele premier, takich jak między innymi 3 odcinek Wałbrzyskiego Serialu Kabaretowego DOM AKTORA, PAMIĘTNIKI WAŁBRZYSZAN – „Fotoplastikon” i „Chodźcie, zbudujemy sobie eine stadt”, WIELCY INNI – stand up Mirosławy Żak, DEKALOG: „Opowieści plemienne”, „Volare” i „Krótki spektakl o miłości”, XI Dni Młodego Teatru, „Męczennik” Mariusa von Mayenburga czy „Made Baby” Gianiny Carbonariu. Kulminacją sezonu będzie Premiera Jubileuszowa 50-lecia Teatru, która odbędzie się 21 listopada 2014 r. Mottem 50 sezonu artystycznego jest: „NORMALSI: ŻADNYCH HEROSÓW. DEKALOG”. Warto również wspomnieć o takich projektach jak WIĘCEJ niż TEATR, „Trzeci Teatr”, „Cienie teatru” i „Teatralna [de]KONSTRUKCJA V”, SZANIAWING i FANABERIE Teatralne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group