Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 2860
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Harcerze w PSP nr 6

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 16 marca 2013, 6:25
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
W dniu 12.03.2013r. odbyło się kolejne spotkanie harcerzy ze szczepu harcerskiego "Leśny Rój" Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej z młodymi obywatelami naszego miasta.

Prelekcja dotycząca Obowiązków i Praw Dziecka miała miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu. Dzięki uprzejmości dyrektora szkoły, Pani Barbary Lisowskiej, lekcja odbyła się we wszystkich klasach IV, V i VI.

Harcerze pokierowali pracą i wraz z uczniami wypisali na tak zwanym „drzewku myśli” prawa i obowiązki, które, zdaniem dzieci, posiadają, a także zapoznali się z zapisami Konwencji Praw Dziecka podpisanej przez ONZ. Odbył się pokaz filmu o prawach i obowiązkach, przygotowany przez ich koleżanki i kolegów z jednej ze szkół podstawowych.

Kolejną, bardzo ciekawą formą aktywności była debata. Dyskutowano na różne tematy dotyczące bezpośrednio uczniów tej szkoły. Przykładem może być pytanie: „Czy nauczyciele powinni zabierać Wam czas wolny w czasie ferii zimowych, sobót itp. w celu przygotowań do sprawdzianu szóstoklasisty a także różnego rodzaju olimpiad i konkursów?”. Jak można się domyśleć było wiele głosów za i przeciw w tej kwestii.

Nie zabrakło też czasu na zabawę! Podczas jednej z przerw harcerze z „Leśnego Roju” przeprowadzili w auli szkoły tańce i zabawy zarówno dla uczniów szkoły, nauczycieli (na czele z Panią Dyrektor) jak i przedszkolaków odwiedzających placówkę w ramach dni otwartych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group