Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4036
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Henryk Gołębiewski rezygnuje z członkostwa w SLD

Środa, 1 października 2014, 15:30
Aktualizacja: Piątek, 3 października 2014, 13:16
Autor: PAW
Wałbrzych: Henryk Gołębiewski rezygnuje z członkostwa w SLD
Fot. red
W ubiegłym tygodniu Henryk Gołębiewski, wieloletni działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej, były poseł w latach 2005–2011, były prezydent Wałbrzycha w latach 1985–1990, były wojewoda wałbrzyski w latach 1993–1997, zrezygnował w członkostwa w tym ugrupowaniu.

Henryk Gołębiewski jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej Wydziału Mechanicznego, uzyskał tytuł magistra inżyniera mechanika w 1968 roku. Pracował zawodowo jako nauczyciel, pełnił różne funkcje publiczne - samorządowe i na szczeblu ogólnokrajowym: był wojewodą wałbrzyskim, marszałkiem województwa dolnośląskiego, wiceministrem edukacji i sportu, prezydentem Wałbrzycha, senatorem oraz posłem.

W ubiegłym tygodniu Henryk Gołębiewski złożył rezygnację z członkostwa w SLD i ta rezygnacja została przyjęta. Wszystko wskazuje na to, że w zbliżających się wyborach samorządowych, Gołębiewski poprze Romana Szełemeja w walce o fotel prezydenta Wałbrzycha.
- Szanujemy decyzję Henryka Gołębiewskiego i w pewnym sensie jego odejście kończy pewien etap w strukturach partii – mówi Szymon Heretyk, szef wałbrzyskiego SLD.

Przypomnijmy, że w 2012 roku z listy członków Sojuszu Lewicy Demokratycznej skreśleni zostali radni miejscy, którzy poparli inicjatywę prezydenta Szełemeja dotyczącą likwidacji kilku wałbrzyskich szkół. Wtedy z SLD pożegnali się radni: Danuta Marosz, Ilona Socha, Stefania Pawełek, Jerzy Krzyżowski, Zdzisław Dobrowolski i Robert Rozmuski, a więc wieloletni członkowie SLD. Teraz z partii odchodzi Gołębiewski. Idzie nowe…

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group