Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 2441
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: I edycja konkursu "Wałbrzych Moje Miasto" zakończona

Czwartek, 2 lutego 2017, 14:50
Aktualizacja: Piątek, 3 lutego 2017, 9:38
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: I edycja konkursu "Wałbrzych Moje Miasto" zakończona
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w wałbrzyskim Ratuszu zwycięzca I edycji konkursu fotograficznego "Wałbrzych Moje Miasto" odebrał nagrodę z rąk prezydenta miasta Romana Szełemeja.

- Ideą konkursu było to, aby zaangażować mieszkańców do robienia zdjęć. Ale nie tylko. Również do tego, żeby spojrzeli na swoje miasto troszeczkę w inny sposób, bardziej przychylnie i przede wszystkim przez obiektyw aparatu. Wszyscy wiemy, że jeden obraz mówi więcej niż tysiąc słów - powiedział Arkadiusz Grudzień - Przewodniczący Komisji Konkursowej, przedstawiciel Biura Marketingu i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

Konkurs fotograficzny "Wałbrzych Moje Miasto" to konkurs o charakterze ciągłym, którego celem jest promowanie miasta Wałbrzycha, zaangażowanie mieszkańców, odkrywanie talentów fotograficznych i budowanie tożsamości i sympatii mieszkańców do rodzinnego miasta. Konkurs podzielony został na dwie kategorie: I kategoria ogólna pn. „Wałbrzych moje miasto” i II kategoria tematyczna, w której temat na dany miesiąc ogłasza Komisja Konkursowa. Wyboru zdjęć miesiąca dokonywała zarówno Komisja Konkursowa jak i internauci.

- Wałbrzych jest wyjątkowo fotogenicznym miastem. Ta bardzo ciekawa inicjatywa wpisuje się znakomicie w to, żeby pokazać nasze miasto inaczej niż przez pryzmat klimatów książek Jachimowicza. Zamglone, smogowe klimaty Sobięcina już dobrze znamy od stu lat, ale klimatu Zamku Książ we mgle, w takim ujęciu jak to ostatnio widzimy na fotografiach, nie widzimy. Ten konkurs jest ważny, bo upiększył nasze miasto poprzez prezentację różnych zdjęć na citylightach, w różnych miejscach gdzie promowaliśmy tą fotografię, nie wspomnę o Twitterze, Facebooku i innych społecznościowych przestrzeniach - powiedział Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Nagroda główna w kategorii ogólnej za zdjęcie roku wyniosła 1200 złotych, natomiast nagroda za wytypowane przez Komisję Konkursową zdjęcie miesiąca w kategorii tematycznej wyniosła 250 złotych i również 250 złotych wyniosła nagroda za zdjęcie miesiąca w kategorii ogólnej, wytypowane przez internautów. Zdobywcą nagrody za zdjęcie roku został Damian Posadzy. Realizatorem konkursu "Wałbrzych Moje Miasto" jest Biuro Marketingu i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. Wszystkie konkursowe zdjęcia można zobaczyć na stronie fotowalbrzych.pl.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group