Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 4583
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: I po finisażu...

Wtorek, 23 czerwca 2020, 11:46
Aktualizacja: Środa, 24 czerwca 2020, 8:24
Autor: red
Wałbrzych: I po finisażu...
Fot. organizatorzy
Miniony tydzień w Starej Kopalni w Wałbrzychu zakończył się wyjątkowym wydarzeniem – finisażem wystawy „Dekada Ognia”. Kolejny weekend zapowiada się również obiecująco – kino plenerowe dla najmłodszych oraz nocne zwiedzanie z pracami górniczymi.

W sobotę już od godziny 14.00 rozpoczęły się pierwsze warsztaty w ramach finisażu – wszyscy chętni mieli okazję zapoznać się z techniką plecenia wianków z kwiatów i stworzyć własne dzieła. Następnie odbył się pokaz wypału „Raku” oraz toczenia na kole garncarskim. O godzinie 20.00 nastąpiło oficjalne i uroczyste zakończenie w galerii Centrum Ceramiki Unikatowej, podczas którego byli obecni artyści w tym dr hab. prof. ASP Stanisław Brach, pani prezydent Wałbrzycha dr Sylwia Bielawska oraz dyrektor Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia - Jan Jędrasik. Ostatnim punktem wydarzenia był performance profesora Stanisława Bracha „Lustracja Konia Trojańskiego”, któremu towarzyszył spektakl taneczno-muzyczny w wykonaniu grupy Impuls oraz  Zespołu  Pieśni i Tańca w Wałbrzychu.

W tym tygodniu Stara Kopalnia wraz z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury zaprasza na kolejną edycję kina plenerowego. W nawiązaniu do zakończenia roku szkolnego, 26 czerwca na ekranach pojawi się propozycja dla najmłodszych widzów - bajka „Munio. Strażnik Księżyca”. Start projekcji o godzinie 21.30, ale już od godziny 20.00 będą czekały specjalnie przygotowane atrakcje dla dzieci. Bilety dostępne online na www.bilety.wok.walbrzych.pl – bilet dla dziecka za złotówkę. Regulamin wydarzenia dostępny jest na stronach organizatorów: Stara Kopalnia, Wałbrzyski Ośrodek Kultury i miasto Wałbrzych. Akcja Kino Open Air potrwa do końca września.

W sobotę 27 czerwca o godzinie 21.00 odbędzie się Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni z pracami górniczymi. Uczestnicy zwiedzania otrzymują specjalny ekwipunek i wraz z przewodnikiem udają się na trasę, gdzie czekają na nich górnicze prace do wykonania. Liczba miejsc jest ograniczona, bilety dostępne online na www.starakopalnia.pl. Wydarzenie skierowane jest do osób powyżej 16. roku życia.

Codziennie odbywają się warsztaty ceramiczne dla dzieci i dorosłych w Centrum Ceramiki Unikatowej. Do wyboru są zajęcia z kalkomanii lub tworzenia małej formy rzeźbiarskiej. Bilety dostępne na stronie internetowej obiektu.

Stara Kopalnia zaprasza także codziennie na zwiedzanie w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście
o godzinie 16.00). Dla najmłodszych turystów przygotowane są specjalne karty zadań do wykonania na trasie. Bilety na zwiedzanie można kupić na miejscu lub przez stronę internetową.

Dostępne są także dwie wystawy fotografii: „Harmony” Marcina Ryczka z fantastyczną instalacją wykonaną z tysiąca żurawi origami oraz „Lekcje ciemności w Wałbrzychu” Bogdana Konopki. Wstęp na wystawy jest wolny.

4 lipca na terenie Starej Kopalni odbędzie się spektakl „Dzień: noc: DZIEŃ” składający się z dwóch monodramów w reżyserii Jerzego Weltera: „Faszystowska mać” (na podstawie książki Łukasza Kazka “Faszystowska Mać”) i „ Być u siebie”. Oba monodramy opowiadają o zdarzeniach bezpośrednio związanych z konsekwencjami wojny. Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Jesteśmy częścią wielkiej sagi” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Spektakl wyprodukowany przez Towarzystwo Kultury Czynnej w ramach projektu Nad Rzeką Czasu. Bilety dostępne w kasie (Kawiarnia Sztygarówka) oraz na stronie Starej Kopalni.

Od lipca dostępna będzie także wakacyjna oferta zajęć w Starej Kopalni skierowana do dzieci powyżej 6. roku życia. W ofercie znajdą się zajęcia edukacyjne, warsztaty ceramiczne i gry terenowe. Szczegóły wkrótce na stronie instytucji.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
4
50%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group