Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4049
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: I Regionalny Rajd o Kropelce – jeszcze możesz się zgłosić!

Czwartek, 8 września 2011, 11:16
Aktualizacja: 11:17
Autor: PAW
REGION: I Regionalny Rajd o Kropelce – jeszcze możesz się zgłosić!
Fot. organizatorzy
Dwadzieścia dwie załogi do dzisiejszego ranka zgłosiły swój udział w I Regionalnym Rajdzie o Kropelce. To niecodzienne wydarzenie przyciąga miłośników sportów motorowych. – Moje działania od wielu lat zmierzają w stronę promocji ekologicznego stylu jazdy, dlatego też chętnie dołączam się do tej inicjatywy – mówi Piotr Starczukowski, kierowca rajdowy, który został wicedyrektorem imprezy.

Współorganizatorami I Regionalnego Rajdu o Kropelce, który przygotowują wspólnie Agencja Medialna Arete i Robert Jagła, są poza Akademią Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego oraz wszystkie regionalne Automobilkluby: Sudecki, Ziemi Kłodzkiej i Wałbrzyski. Do udziału w ekologicznym i ekonomicznym ściganiu z turystyką w tle zgłaszają się prawdziwi pasjonaci motoryzacji. Organizatorzy zarejestrowali członków Racing Team Wałbrzych, Street Roulette Jelenia Góra i Polskiego Forum Daewoo. Do udziału w imprezie zgłosili się kierowcy aut marek - m.in. Ford Mondeo, Opel Astra, Daewoo Nexia, Peugeot 206, Daewoo Lanos, Daewoo Tico, BMW e34, Toyota Corolla, Fiat Grande Punto, Volkswagen Polo, Fiat Marea Weekend, Opel Corsa, Ford Focus, Audi A6, Skoda Superb, Volkswagen Golf i Mitsubishi Colt.

- Zapisy będą trwały do momentu, kiedy zarejestruje się pięćdziesiąta załoga - mówi Robert Jagła, dyrektor I Regionalnego Rajdu o Kropelce. - Już w ciągu kilku godzin od publikacji formularza rejestracyjnego zgłosiło się kilkanaście załóg. Takie zainteresowanie cieszy mnie szczególnie, ponieważ sporty motorowe i turystyka to moje hobby.

Rajd przejedzie drogami powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego, dzierżoniowskiego, ząbkowickiego i kłodzkiego w sobotę, 24 września. To zabawa na cały dzień - chodzić będzie bowiem nie tylko o czas przejazdu, ale też o jak najmniejsze zużycie paliwa i o pozytywne pokonanie wszystkich zadań. A te związane będą atrakcjami turystycznymi regionu wałbrzyskiego oraz z zasadami ekologicznej i bezpiecznej jazdy. W zabawie wziąć mogą całe rodziny. Ważne, aby obok kierowcy siedział pilot, który ma skończone 15 lat.

Trasa rajdu wiedzie przez atrakcyjne rejony pięciu powiatów. Z pokładów aut będzie można zwiedzić cały region: zobaczyć atrakcje turystyczne, lasy, góry i jeziora. Niektóre z ciekawych miejsc zostaną przez uczestników rajdu odwiedzone. Jakie? Tego nie możemy jeszcze zdradzić - pełna trasa rajdu zostanie opublikowania na godzinę przed startem!

- Mogę powiedzieć tylko, że jestem zachwycona trasą, która jest niezwykle malownicza - mówi Justyna Tądel, współwłaścicielka Agencji Medialnej Arete.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Nie obowiązuje wpisowe. A na mecie organizatorzy na swój koszt tankują wszystkim uczestnikom baki do pełna. Warto więc wziąć udział - nie tylko dla atrakcyjnych nagród, ale i dlatego, że będzie to ciekawy sposób na spędzenie kalendarzowego zakończenia lata i rozpoczęcia pięknej jesieni.

- Zależało na tym, aby do zabawy zaangażować całe rodziny lub grupy przyjaciół. Niech rajd stanie się pretekstem do wspólnej turystyki, bo przecież obok sportowej rywalizacji o wspólne zwiedzanie chodzi - mówi Joanna Paruch, współwłaścicielka Agencji Medialnej Arete.

Regulamin imprezy oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.rajdokropelce.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group