Czytających: 10536

Wałbrzych: II liga piłki nożnej: Górnik Wałbrzych – Nielba Wągrowiec 3–0 (2–0)

Sobota, 14 kwietnia 2012, 19:02
Aktualizacja: 19:03
Górnicy kontynuują passę meczów bez porażki i bez straty gola. Tym razem biało–niebiescy pokonali pewnie 3–0 Nielbę Wągrowiec.

To był piąty mecz z rzędu, w którym Górnik nie stracił gola.

W 3. minucie rzut wolny egzekwował Zinke. Uderzył w kierunku bramki. Niepewnie interweniował Czyżniewski, który wypuścił piłkę przed siebie, ale dobitkę Rytki zablokowali obrońcy Nielby. Dwie minuty później dośrodkowanie z lewej strony boiska w wykonaniu Szczepaniaka leciało w kierunku bramki, ale Zawadzki dobrze interweniował. W 9. minucie wychodzącego na czystą pozycję Zinke sfaulował Tomczak, za co ujrzał żółtą kartkę. Z rzutu wolnego mocno uderzył Bartos, lecz futbolówka minęła słupek o pół metra. W 13. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Zinke, do piłki dopadł Morawski, jednak kapitan Górnika uderzył nieczysto. Czyżniewski odbił piłkę przed siebie, do której dopadł Radziemski i strzałem pod poprzeczkę wyprowadził naszych na prowadzenie. W 19. minucie z dystansu uderzył Mikołajczak, jednak Jaroszewski nie miał problemu z wyłapaniem tego strzału. W 30. minucie Mikołajczak zderzył się z Jaroszewskim i musiał opuścić boisko z podejrzeniem złamania nogi. W 37. minucie Górnicy zadali drugi cios. Tym razem Orłowski wywalczył futbolówkę w środku boiska zagrał do Zinke. Czeski napastnik minął dwóch rywali i precyzyjnym strzałem nie dał szans Czyżniewskiemu na skuteczną interwencję.

Druga połowa rozpoczęła się od dość niemrawych ataków Nielby, które nie wyrządziły defensywie Górnika szkody. W 54. minucie dwójkowa akcja Orłowski-Rytko zakończyła się celnym strzałem tego pierwszego i wałbrzyszanie prowadzili już 3-0. Po chwili kontuzjowanego Zawadzkiego zastąpił na boisku Dariusz Michalak. W 60. minucie Strzelecki starał się zaskoczyć Jaroszewskiego uderzeniem z ostrego kata, ale bez efektu bramkowego. W 69. minucie po rzucie rożnym zakotłowało się na przedpolu bramki Górnika, na szczęście obrońcy wałbrzyscy byli czujni i wyekspediowali piłkę daleko od bramki Jaroszewskiego. Jeszcze 76. minucie Rytko chciał zaskoczyć Czyżniewskiego sprytnym lobem, jednak bramkarz przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Górnik Wałbrzych – Nielba Wągrowiec 3-0 (2-0)

Górnik: Jaroszewski – Łaski, Wojtarowicz, Zawadzki (55’ D.Michalak), Bartos – Wepa, Morawski, Rytko (76’ Orzech), Radziemski – Orłowski (72’ Moszyk), Zinke (64’ Maciejak).