Czytających: 5404

Wałbrzych: II liga siatkówki: Do zera z Astrą

Niedziela, 23 lutego 2014, 11:37
Aktualizacja: 11:38
Siatkarze Victorii PWSZ, mimo że nie zachwycili, pokonali pewnie 3–0 Astrę Nowa Sól.

Pierwszy set od początku przebiegał pod dyktando wałbrzyszan. Nasi prowadzili 4-1, a później 16-11. Zespół gości starał się nawiązać walkę, ale wyższość Victorii była wyraźna, o czym zresztą świadczy wygrana w tej partii do 16.

Drugi set miał bardziej wyrównany charakter. Zespół z Nowej Soli postawił siatkarzom z Wałbrzycha trudniejsze warunki. Victoria prowadziła od początku, ale ta przewaga nie wynosiła więcej niż 2 punkty. W środkowej fazie seta Astra nawet wyszła na prowadzenie (14-16).
Podopieczni Krzysztofa Janczaka najpierw doprowadzili do remisu po 21, by po paru minutach zakończyć seta wygraną do 23.

Po kilku wyrównanych piłkach, w kolejnych akcjach trzeciej partii zaczęła się zaznaczać przewaga wałbrzyszan (9-6). Później nasi systematycznie zdobywali punkty i choć nie powiększali przewagi, to zbliżali się do końca meczu. Wprawdzie Astra była w stanie doprowadzić do stanu 24-23 dla Victorii, ale jednak w tych decydujących momentach nasi zachowali zimną krew i wygrali do 24, a cały mecz 3-0

Victoria PWSZ Wałbrzych – Astra Nowa Sól 3-0 (25-16, 25-23, 26-24)