Czytających: 7426

Nowa Sól: II liga siatkówki: W Nowej Soli za 2 punkty

Niedziela, 10 listopada 2013, 9:31
Aktualizacja: 9:32
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych musieli się ostro napocić, by z Nowej Soli wywieźć wygraną. Podopieczni Krzysztofa Janczaka wygrali z Astrą 3–2.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando wałbrzyszan. a wszystko odbywało się po naszej myśli. Wałbrzyszanie objęli kilkupunktowe prowadzenie (12-7) i kontrolowali wydarzenia na parkiecie i w efekcie wygrali partię do 18.

Drugi set miał zgoła odmienny przebieg od pierwszego. To Astra osiągnęła bezpieczną przewagę i spokojnie punktowała. Victoria nie była w tym fragmencie meczu w stanie zbliżyć się do Nowej Soli i stąd też wygrana Astry do 17.

Trzeci set również nie był dobry w wykonaniu graczy Victorii. Wynik często oscylował w okolicach remisu, ale w decydujących momentach to gospodarze zachowali więcej zimnej krwi i zdobyli punkty, które zadecydowały o ich wygranej w tej partii do 22.

W czwartym secie Astra grała ze świadomością, że jest bardzo bliska odniesienia zwycięstwa. Wałbrzyszanie jednak opanowali emocje i kryzys i postawili rywalowi trudne warunki. Po emocjonującej końcówce Victoria wygrała partię do 22.

W tie-breaku już niepodzielnie na parkiecie dominowali nasi siatkarze. Wygrali seta do 10, cały mecz 3-2 i dwa punkty powędrowały do Wałbrzycha.

Astra Nowa Sól – Victoria PWSZ Wałbrzych 2:3 (18:25, 25:17, 25:22, 22:25, 10:15)