Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2709
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: II Piknik Wałbrzyskich Organizacji Pozarządowych za nami

Niedziela, 4 września 2011, 12:21
Aktualizacja: 21:01
Autor: Karolina
Wałbrzych: II Piknik Wałbrzyskich Organizacji Pozarządowych  za nami
Fot. Karolina
W sobotę od godziny 15.00 w ramach Dni Wałbrzycha odbył się II Piknik Wałbrzyskich Organizacji Pozarządowych. Impreza była okazją do integracji tzw. III sektora, szerokiej prezentacji jego dorobku oraz osiągnięć, zarówno wśród samych organizacji jak i ich partnerów – administracji publicznej, mediów i biznesu.

Celem akcji jest promocja i prezentacja organizacji pozarządowych oraz wymiana informacji i pomysłów na działania na rzecz Wałbrzycha i wałbrzyszan. Pokazanie różnorodności organizacji pozarządowych, zaprezentowanie jak w wielu obszarach życia codziennego funkcjonują. Przy okazji można było skorzystać z porad oraz przekonać się, że działanie w stowarzyszeniach i fundacjach może być ciekawą i pożyteczną formą spędzania czasu.

W Pikniku wzięli udział m.in.: Stowarzyszenie Rowerowy Wałbrzych. Zbierali podpisy pod petycją do premiera Donalda Tuska o przeniesienie ruchu tranzytowego w Polsce na kolej oraz dofinansowanie kolei. Do tej pory udało się zebrać ponad 70 tys. podpisów w całym kraju. Postulat pod koniec września ma zostać przekazany premierowi Tuskowi.

Nie zabrakło także Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej gdzie można było zmierzyć ciśnienie, uzyskać porady na temat zdrowego trybu życia, zasad prawidłowego odżywania się, szkodliwych skutków nałogów.
Polski Związek Niewidomych - koło w Wałbrzychu pokazywało jak wyglądają znaki alfabetu Braille'a oraz uczyło jak je odczytywać.

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Koło w Wałbrzychu - prezentowało prace powstałe podczas warsztatów terapii zajęciowej.

Nie zabrakło także: Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Fundacji Edukacji Europejskiej, Stowarzyszenia Autorów Polskich, Towarzystwa Opieki Paliatywnej, Stowarzyszenia „Radość Życia”, Polskiego Związku Emerytów i Rencistów (koło Rękodzieła Artystycznego), PTTK odział ziemi wałbrzyskiej, Fundacji „Pomocna Dłoń”, Powiatowego Koła Pszczelarzy w Wałbrzychu, Fundacji „Merkury”, Sudeckiego Związku Pracodawców, Stowarzyszenia Dzieci Wojny w Polsce, Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Zespole Szkół Specjalnych, Regionalnego Centrum Inicjatyw Pozarządowych, Fundacji „ Rozwoju Ekonomii Społecznej”, Stowarzyszenia Dom Bretanii w Wałbrzychu, Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Ziemi Wałbrzyskiej im. hm. Alojzego Ciasnochy, Fundacji „Dr Clown” oraz Fundacji „Wałbrzych 2000”.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group