Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4706
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: II runda jesienna w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych

Niedziela, 21 października 2018, 19:20
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 października 2018, 7:36
Autor: PAW
Wałbrzych: II runda jesienna w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych
Fot. Robert Bajek
Do historii przechodzi kolejny turniej w ramach Dolnośląskiej Ligi Piłki Nożnej Placówek Resocjalizacyjnych, który kończy zmagania w rundzie jesiennej.

Na fotelu lidera zasiadła drużyna z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Nysie, która w pięknym stylu utrzymała przewagę wypracowaną w pierwszym turnieju. Po zaciętej walce na pozycji nr 2 uplasowała się reprezentacja Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim. Bez wątpienia do sukcesu tej drużyny przyczyniła się wyśmienita forma jej snajpera – Aleksandra Laska, który strzelając 11 bramek zdobył tytuł Najlepszego Strzelca Turnieju. Z kolei najlepszy bramkarz, również rodem z „lwóweckiej” drużyny, popisywał się efektownymi interwencjami. Z pewnością rewelacją turnieju okazała się również drużyna gospodarzy MOW Wałbrzych, która z sumą 22 punktów zajmuje wysokie trzecie miejsce w turnieju. Zawodnik wałbrzyskiej drużyny Mateusz Krzemiński - otrzymał wyróżnienie i zaszczytny tytuł „Najlepszego Zawodnika Turnieju”. Nasza reprezentacja tego dnia zaskoczyła pewnie niejednego sympatyka futbolu, w dobrym stylu urywając remisem punkty liderom z Nysy i Lwówka. Ponadto drużyna MOW Wałbrzych prowadzono przez Radosława Zająca wygrała aż 3 spotkania, ulegając jedynie solidnie grającej tego dnia drużynie z MOS nr 2 we Wrocławiu, która zbliżyła się do środka tabeli. Zaskakuje również dobra postawa włączonej do rozgrywek w tej rundzie drużyny z ZPS Bystrzyca Górna. W Turnieju sportowych emocji oprócz wymienionych wyżej drużyn dostarczyły ponadto reprezentacje: Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Wałbrzychu oraz Walimiu, Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze oraz Szklarskiej Porębie. Niestety w tej rundzie nie zagrały drużyny z Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 we Wrocławiu oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Mrowinach, które jednak w dalszym ciągu pozostają w rozgrywkach.

Warto zaznaczyć, że poziom sportowy tego wydarzenia ciągle ewaluuje, a liga to prawdziwy spektakl obfitujący w efektowne bramki i zaskakującą postawę piłkarzy z wszystkich placówek. Runda jesienna będzie kojarzyć się zgromadzonym kibicom z solidnym piłkarskim rzemiosłem, a zdobyte punkty, wyróżnienia i laury pozwolą doczekać wiosny, kiedy to znowu przystąpimy do zmagań ligowych w sezonie 2018/2019.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group