Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2424
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: II Senioralia oficjalnie rozpoczęte

Sobota, 26 września 2015, 17:00
Aktualizacja: Niedziela, 27 września 2015, 7:30
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: II Senioralia oficjalnie rozpoczęte
Fot. Robert Bajek
Rajdem Gwiaździstym z przewodnikami PTTK, przyjęciem kluczy do miasta i wspólnym odtańczeniem poloneza na Placu Magistrackim oficjalnie rozpoczęły się wczoraj II Senioralia Wałbrzyskie. W tym roku impreza ma zasięg powiatowy.

Prowadzony przez Przewodników PTTK Rajd Gwiaździsty, którego celem był Plac Magistracki wyruszył z 4 kierunków. Trasa 1 obejmowała dzielnice Podzamcze, Piaskowa Góra, Szczawienko, Poniatów i Stary Zdrój, trasa 2 Nowe Miasto, Śródmieście, Gaj, trasa 3 Podgórze i Glinnik a trasa 4 Konradów, Biały Kamień i Sobięcin. Uczestnicy Rajdu wyruszyli z różnych lokalizacji o różnych porach, żeby o godzinie 12.30 pojawić się wspólnie na Placu Magistrackim, gdzie nastąpiły oficjalne obchody Senioraliów.

"Dzisiaj jest już czwarty dzień Senioraliów. W pierwszym dniu byliśmy w Teatrze na Kanapie Teatralnej. W drugim dniu zwiedzaliśmy bezpłatnie Muzeum, gdzie były fantastyczne warsztaty lepienia z gliny. Trzeci dzień był bardzo obfity: od 9.00 do 15.00 byliśmy w Klinice Urody w Szczawnie-Zdroju a po południu spotkaliśmy się na relaksacji przy misach tybetańskich. Wcześniej mieliśmy badanie wzroku, słuchu i wykład na temat słuchu. Dzisiaj jest już czwarty dzień. Rozpoczynamy oficjalnie od odebrania kluczy, które oddamy albo nie oddamy 1 października" - powiedziała Wanda Radłowska ze Stowarzyszenia "Radość Życia"

Seniorzy otrzymali klucze do miasta, wspólnie odtańczono poloneza a Teatr Tańca "Dawka Energii" przedstawił etiudę taneczną. W ramach II Senioraliów Wałbrzyskich na kolejne dni zaplanowano wiele atrakcji. Już dzisiaj odbędzie się III Marsz Seniora "Turystyka łączy pokolenia", którego celem jest Zamek Grodno. Jutro w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia odbędzie się Festiwal Pasji i Kreatywności, oraz kampania koperty "Na ratunek". We wtorek i środę w Hali Widowiskowo-Sportowej Aqua-Zdroju odbędzie się I Olimpiada Sportowa Seniorów Ziemi Wałbrzyskiej a uroczyste zakończenie Senioraliów połączone z obchodami Światowego Dnia Seniora nastąpi 1 października na terenie Starej Kopalni.

Patronat nad imprezą objęli wałbrzyscy parlamentarzyści: Agnieszka Kołacz-Leszczyńska - Poseł na Sejm RP, Izabela Katarzyna Mrzygłocka - Poseł na Sejm RP, Robert Jagła - Poseł na Sejm RP, oraz przedstawiciele władz samorządowych: Roman Szełemej - Prezydent Miasta Wałbrzycha i Jacek Cichura - Starosta Powiatu Wałbrzyskiego.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group