Czwartek, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 2786
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: II Wiosenne Zawody Koni Śląskich za nami

Poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 6:36
Aktualizacja: 14:58
Autor: Sven
Wałbrzych: II Wiosenne Zawody Koni Śląskich za nami
Fot. Sławomir Pawlik
Prawdziwie wiosenna pogoda i ciekawy program przyciągnęły sporą widownię na zawody jeździeckie w Książu.

Kilkaset osób przewinęło się w niedzielne popołudnie przez obiekty Stada Ogierów w Książu. Wiele osób zwiedzało stadninę w towarzystwie przewodnika, niektórzy korzystali z możliwości przejażdżki wozem biesiadnym po okolicy lub spacerowali.

Punktem kulminacyjnym dnia były zawody w skokach przez przeszkody. Wzięło w nich udział dwanaścioro uczestników – To drugie zawody tego typu. Mam nadzieję, że będziemy je rozwijać i staną się imprezą cykliczną. Cieszy mnie, że z naszego zaproszenia skorzystali nie tylko zawodnicy z obszaru dawnego województwa wałbrzyskiego, ale także z Legnicy i Jeleniej Góry. Rosnące zainteresowanie dowodzi, że nasz sposób organizacji i poziom zawodów jest na dobrym poziomie. Kolejne zawody jeździeckie planujemy na majowy długi weekend – zapowiedział Prezes Zarządu Stada Ogierów Książ, Leszek Łachmacki.

Same zawody przyniosły sporo emocji. Nie wszyscy zawodnicy potrafili okiełznać swoje konie. Skutkiem były, na szczęście niegroźne, upadki. Ostatecznie zwyciężyła Aleksandra Rajca na Sekwanie, przed Kamilem Lewandowskim na Ikarze i Sylwii Szymczyk na Imitacji.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group