Czytających: 3843

Wałbrzych: III liga piłkarska: Niemoc trwa nadal

Niedziela, 21 sierpnia 2016, 12:16
Aktualizacja: 12:19
Kolejny mecz i kolejna porażka. Piłkarze wałbrzyskiego Górnika nie sprostali Pniówkowi Pawłowice Śląskie i ulegli u siebie 1–2.

Początek meczu był dość obiecujący, bowiem przez pierwszych 10 minut to wałbrzyszanie starali się przejąć inicjatywę i dłużej utrzymywali się przy piłce. W 17. minucie w dobrej okazji do zdobycia gola znalazł się Woźniak, lecz spudłował. Goście po raz pierwszy groźniej zaatakowali w 20. minucie, ale w naszej bramce czujny był Jaroszewski. W końcówce pierwszej odsłony to nasi stworzyli kilka razy zagrożenie pod bramką przeciwnika po stałych fragmentach gry, ale ostatecznie to defensywa Pniówka wyszła z tych starć zwycięsko.

W pierwszych momentach drugiej połowy Górnicy starali się znów narzucić rywalowi swój styl gry. Szczęścia próbowali Migalski i Morawski, ale bez powodzenia. W 61. minucie strzał Rytki pewnie wyłapał bramkarz. Kilka chwil później znakomitej okazji nie wykorzystał Sobiesierski. Piłka po jego strzale minęła o centymetry bramkę gości. W 71. minucie dość nieoczekiwanie to przyjezdni wyszli na prowadzenie po tym, jak niefortunnie w naszym polu karnym interweniował Rytko, który skierował futbolówkę do własnej bramki. Odpowiedź wałbrzyszan była niemal natychmiastowa. Morawski huknął z wolnego i piłka zatrzepotała w siatce Pniówka. W 80. minucie Grzegorz Michalak nieprawidłowo interweniował w naszym polu karnym i arbiter podyktował jedenastkę, którą pewnie na gola zamienił Szczyrba. W końcowych minutach biało-niebiescy dążyli do wyrównania i się odsłonili i o mały włos w 89. minucie nie zakończyło się to stratą trzeciego gola, ale na szczęście dobrze interweniował Jaroszewski. W doliczonym czasie gry Grzegorz Michalak wybił jeszcze piłkę z pustej bramki i na tym emocje się zakończyły.

Górnik Wałbrzych – Pniówek Pawłowice Śląskie 1-2 (0-0)

Górnik: Jaroszewski, D. Michalak, Rytko, Krzymiński (90' Brzeziński), Surmaj, Sobiesierski, Morawski, G. Michalak, Pierzga, Woźniak (61' Tobiasz), Migalski (90' Młodziński).