Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 5082
Zalogowanych: 7

Zgorzelec: III liga piłki nożnej kobiet: Hert Sławnikowice – Gwarek Wałbrzych 0–18

Wtorek, 18 października 2011, 20:11
Aktualizacja: 20:12
Do Zgorzelca (tam rozgrywa swoje mecze Hert Sławnikowice) zespół Gwarka pojechał bez dwóch podstawowych zawodniczek (kontuzjowane: Marszałek i Patrycja Rubin). Mimo to nasze dziewczęta wygrały 18–0.

Od pierwszych minut Gwarek wyraźnie przeważał na boisku i już w pierwszej minucie dziewczyny z Wałbrzycha mogły prowadzić 2-0. Bardzo dobrze jednak broniła bramkarka FC Hert, a Rubin dwukrotnie nie wykorzystała sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 2. minucie Kałużna dograła do Sławińskiej, która z 25 metrów silnym strzałem trafiła w poprzeczkę. Do odbitej piłki dopada Angelika Rubin i pewnie pokonała bramkarkę gospodarzy. Szybko zdobyte prowadzenie tylko zaostrzyło apetyt na bramki dziewcząt Gwarka. W 5. minucie po świetnej akcji Roksany Janus piłkę otrzymała Oroń i strzeliła nie do obrony. W 8. minucie podanie w formacji obronnej gospodarzy przechwyciła Kałużna i nie dała żadnych szans bramkarce zdobywając trzecią bramkę dla zielono-czarnych. Dwie minuty później składną akcję Janus i Skrobiś wykończyła bramką Galant i zrobiło się 4-0. W 11. minucie atak prawą stroną boiska przeprowadziła Galant, która idealnie podała do Janus w pole karne. Roksana zachowała zimną krew i pewnie zdobyła kolejną bramkę. Minutę później Janus odwdzięczyła się świetnym podaniem do Skrobiś, która stanęła oko w oko z bramkarką i nie dała jej najmniejszych szans. W 14. minucie kolejny stały fragment gry wykonywała Galant. Po jej dośrodkowaniu sprzed pola karnego uderzyła Skrobiś. Piłka trafiła jednak w poprzeczkę, ale znów instynktem łowieckim popisała się młodsza z sióstr Rubin i posłała piłkę do pustej bramki, powiększając wygraną do 7-0. W 19. minucie K. Honor przedryblowała 3 zawodniczki Herta i dograła piłkę do lepiej ustawionej Oroń. Agnieszka lekkim strzałem do pustej bramki zdobyła 8 bramkę dla gości. Kolejną bramkę wypracowała Kałużna, mijając przez pół boiska kolejne zawodniczki Sławnikowic. Jej dośrodkowanie trafiło do Galant, która zdecydowała się jednak odegrać do znajdującej się na lepszej pozycji Roksany Janus. Tym razem również nie pomyliła się skrzydłowa Gwarka i pewnie podwyższyła prowadzenie na 9:0. Ostatnią bramkę przed zejściem do szatni zdobyła Galant, która przejęła piłkę wybitą zbyt krótko z rzutu wolnego.

Druga odsłona spotkania zaczęła się jeszcze lepiej niż pierwsza. Już w pierwszym ataku wałbrzyskich dziewczyn padła bramka na 11:0. Autorką gola była Janus po podaniu od Angeliki Rubin. Pięć minut później ładną po dwójkowej akcji Wylegały i Skrobiś Gwarek zdobył dwunastą bramkę. Wyśmienitym trafieniem popisała się Ada Skrobiś, która strzałem z około 20 metrów nie dała bramkarce najmniejszych szans. Niespełna minutę później kolejną bramkę zdobywa A. Rubin, kompletując przy tej okazji hat-tricka. Napór Gwarka nie ustawał i kolejne bramki były tylko kwestią czasu. W 45 minucie podaniem z autu Kałużna uruchomiła Galant, która pewnie pokonała bramkarkę gospodarzy w sytuacji „sam na sam". Chwilę później znów świetną akcję przeprowadziła Gosi Kałużna. Minęła dwie rywalki i dograła piłkę na 20 metr do Kasi Honor. Ta trafiła technicznym strzałem w długi róg bramki pewnie podwyższając prowadzenie. Chwilę nieuwagi wałbrzyskich dziewczyn wykorzystały zawodniczki Herta. Po kilku dograniach napastniczka Herta znalazła się sama przed bramkarką Gwarka. Jednak stojąca między słupkami Patrycja Urbańska nie dała się pokonać. Była to pierwsza, i jak się później okazało, ostatnia sytuacja bramkowa dla zespołu FC Hert Sławnikowice. W 50. minucie spotkania kolejny fatalny błąd bramkarki gospodarzy. Piłkę przejęła Skrobiś, która nie zwykła takich sytuacji marnować i strzałem z 25 metrów skompletowała swojego hat-tricka. Akcja z 52. minuty to książkowo rozegrany kontratak dziewczyn Gwarka. Po przechwycie piłki w środkowej części boiska, zagranie z klepki między Skrobiś a Sławińską stworzyło kolejną okazję do zdobycia bramki. Ania Sławińska prostopadłym podaniem uruchomiła Rubin, która dobiegła do linii końcowej boiska i wypieszczonym podaniem na linię pola karnego dograła do świetnie dysponowanej tego dnia Angeliki Galant. Popularna „Andzia" piekielnie silnym, nie do obrony, strzałem zdobyła siedemnastą bramkę dla Gwarka. Wynik meczu ustaliła Małgosia Kałużna, która wykorzystała doskonałą centrę w pole karne Agnieszki Oroń. Dziewczyny Gwarka wracają ze Zgorzelca w szampańskich humorach. Wygrały 18:0 zbliżając się tym samym do upragnionego awansu.

Hert Sławnikowice - Gwarek Wałbrzych 0-18 (0-10)

Gwarek: Urbańska - Honor, Dolata (54' Piotrowska), Wylegała, Sławińska - Janus (46' Kobylańska), Galant, Skrobiś, Kałużna - Oroń, Rubin.

Bramki: Galant 4, Janus 3, Rubin 3, Skrobiś 3, Oroń 2, Kałużna 2, Honor.