Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 6481
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Infomost między Polską i Czechami

Czwartek, 28 września 2023, 12:30
Aktualizacja: 14:01
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Infomost między Polską i Czechami
Fot. użyczone
W Światowym Dniu Turystyki, konferencją podsumowującą zakończył się oficjalnie projekt „Infomost między Polską i Czechami”. Członkowie Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracja Wałbrzyska dzięki dofinasowaniu z Unii Europejskiej wzięli udział w bezpłatnym kursie języka czeskiego, a Czesi z regionu podkarkonoskiego języka polskiego. Możliwość poznania mowy naszych południowych sąsiadów jest kolejnym przykładem pozytywnej współpracy transgranicznej.

W czasie kursu przeprowadzone zostały zadania, ćwiczenia i praktyki zmierzające do osiągnięcia podstawowej znajomości języka. Lekcje miały na celu podniesienie sprawności wypowiadania się i komunikowania w języku czeskim. Uczestnicy kursu brali udział w ćwiczeniach usprawniających komunikację ustną, uczyli się jak formułować proste, przejrzyste komunikaty, jak komunikować się z turystą z Czech. Zdobywali także umiejętności wychodzenia z trudnych sytuacji w kontaktach z Czechami, pracują nad poprawnością językową oraz uczyli się swobody interakcji w kontaktach polsko -czeskich w relacji z turystą czeskim.

Osoby, które prowadziły zajęcia to filolodzy czescy z dużym doświadczeniem - Dr Ilona Gwóźdź Szewczenko oraz dr Mateusz
Wiśniewski – osoby te pracują na co dzień w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

W ramach projektu zostały zorganizowane trzy grupy kursowe. W sumie dla każdej grupy odbyło się 66 godzin zajęć.
Zajęcia odbywały się w formie online. Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymali certyfikaty, które wręczyła im w Zamku Książ, prezeska LOT AW, Anna Żabska.

Głównym celem kursów było nabycie przez przedstawicieli członków LOT AW podstawowych kompetencji językowych z języka czeskiego, co umożliwi bardziej efektywne budowanie i rozwijanie współpracy transgranicznej. Zadanie realizowane jest w ramach projektu Interreg V – A.

Twoja reakcja na artykuł?

5
31%
Cieszy
1
6%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
8
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group