Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2716
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Inicjatywa Polska kontynuuje prace związane z pomnikiem Niepodległości

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 10:41
Aktualizacja: Środa, 11 kwietnia 2018, 12:40
Autor: red
Wałbrzych: Inicjatywa Polska kontynuuje prace związane z pomnikiem Niepodległości
Fot. użyczone
Kilka tygodni temu członkowie Inicjatywy Polska Wałbrzych stanęli w obronie Pomnika Niepodległości na Podzamczu. Pomysł likwidacji pomnika i postawienia w jego miejsce pomnika "żołnierzy wyklętych" mieli działacze PiS–u.

Inicjatywa Polska w ubiegłą sobotę wyczyściła, umyła i wypolerowała monument oraz uporządkowała teren wokół.
- Mamy oczywiście świadomość, że pomnik jest zaniedbany, dlatego postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce. To taka zwykła praca u podstaw, a skoro postawiliśmy pierwszy krok, teraz idziemy dalej - powiedziała Klaudia Kałmuczak z Inicjatywy Polska Wałbrzych.

- W ubiegłym tygodniu poinformowaliśmy Prezesa Spółdzielni Podzamcze, która jest właścicielem terenu, o naszej gotowości do prowadzenia dalszych prac przy pomniku. Jesteśmy gotowi, aby przy współpracy z firmą specjalizującą się w tego typu pracach, uzupełnić brakujące w napisie litery oraz naprawić fugi łączące granitowe płyty pomnika - mówi Mateusz Rambacher, koordynator Inicjatywy Polska na województwo dolnośląskie.

- Warto wspomnieć, że w tym roku obchodzone jest 100 lecie niepodległości Polski, dlatego trzeba dbać o takie miejsca pamięci - dodają działacze IP.

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group