Piątek, 24 marca
Imieniny: Katarzyny, Marka
Czytających: 4042
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Inicjatywa "Szczepimy, bo myślimy" z poparciem Prezydenta Wałbrzycha

Piątek, 15 lutego 2019, 13:00
Aktualizacja: Sobota, 16 lutego 2019, 10:26
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Inicjatywa "Szczepimy, bo myślimy" z poparciem Prezydenta Wałbrzycha
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w wałbrzyskim magistracie odbyła się konferencja prasowa, na której Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej wyraził pełne poparcie dla inicjatywy obywatelskiej "Szczepimy, bo myślimy".

Inicjatywa obywatelska "Szczepimy, bo myślimy" autorstwa obecnych podczas dzisiejszego spotkania Roberta Wagnera i Marcina Kostki to inicjatywa, której głównym celem jest projekt ustawy zmieniający obecną ustawę "Prawo oświatowe", a także kilka innych ustaw tak, aby przyjęcie dziecka do żłobka i przedszkola było uzależnione od wykonania obowiązkowych szczepień ochronnych - dzieci nie posiadające udokumentowanych zaświadczeniem lekarskim szczepień nie będą mogły korzystać ze żłobków czy przedszkoli. Inicjatywę w pełni poparł prezydent Szełemej, który w ostrych słowach skrytykował ruch antyszczepionkowy:

- Czułem moralny obowiązek, aby Wałbrzych dołączył do tej inicjatywy. Polska niestety dołączyła do niechlubnej listy państw, gdzie brak myślenia zagraża życiu i zdrowiu publicznemu. Zaczynamy odczuwać dramatyczne skutki tej ignorancji i braku myślenia w postaci statystyk mówiących o liczbie zachorowań na odrę, nie mówiąc o jeszcze poważniejszych możliwych konsekwencjach. Naszym wspólnym obowiązkiem, szczególnie osób pełniących funkcję zaufania publicznego, jest podjęcie wyzwania zatrzymania tej fali głupoty, ignorancji, bezmyślności kojarzonej z tą sytuacją. Dlatego chcę zadeklarować inicjatorom, że w Wałbrzychu będziemy robić wszystko, żeby ta inicjatywa znalazła ogromne poparcie w liczbie podpisów. Deklaruję pełne poparcie, deklaruję realny udział w tej akcji. Ruch antyszczepionkowy jest ruchem nieuków, intelektualnych ignorantów, medycznych szubrawców, którzy próbują na niewiedzy ludzi, na naiwności zbić niezbyt dobry w intencjach kapitał. Nie będzie przyzwolenia na głupotę.

Podpisy pod projektem inicjatywy obywatelskiej będzie można składać między innymi w biurach Urzędu Miasta Wałbrzycha, spółkach miejskich, w wałbrzyskiej siedzibie delegatury Dolnośląskiej Izby Lekarskiej i w miejskich placówkach oświatowych.

Twoja reakcja na artykuł?

13
43%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
20%
Złości
9
30%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (54)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group