Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 4525
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: IN–SANITY na Słowackiego

Czwartek, 9 lipca 2020, 7:29
Aktualizacja: Piątek, 10 lipca 2020, 9:11
Autor: red
Wałbrzych: IN–SANITY na Słowackiego
Fot. użyczone
Zapraszamy wszystkich do WGS BWA, przy ul. Słowackiego 26 na wystawę malarstwa, rysunków i kolaży Pauliny Brzezińskiej IN–SANITY. Galeria otwarta w sobotę i niedzielę od 11:00 do 15:00. Wystawę można obejrzeć do 27 sierpnia 2020 r.

Urodziła się i mieszka w Wałbrzychu. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Dyplom architekta wnętrz oraz tytuł magistra sztuki otrzymała w 2015 roku u profesora Krzysztofa Wołowskiego. Obecnie pracuje w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki Biurze Wystaw Artystycznych.

Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką i od niedawna kolażem. Tematem prac Pauliny Brzezińskiej jest głównie anatomia ludzi i zwierząt oraz ekspresja i dynamika ciała w ruchu. W ostatnich latach pojawiły się także graficzne przedstawienia nocnych pejzaży.

Prace malarskie cechuje duże natężenie mroku. Postacie lub obiekty zazwyczaj wydobywane są
z ciemnego tła za pomocą intensywnego snopu światła. Ostry światłocień, ciemna paleta barw oraz bliska, stłoczona kompozycja zdająca się wychodzić z obrazu, są zabiegiem stylistycznym nawiązującym do obrazów Caravaggia.

Kolaże, których podstawą i główną inspiracją są błędne wydruki, przedstawiają np. czaszki zwierząt jako minimalistyczną grafikę, czy nocne pejzaże. Nokturny są wyrazem tęsknoty za ciszą i spokojem jaki niesie noc.
Wystawa „IN – SANITY” jest próbą zmierzenia się z trudnymi tematami jakimi są depresja, stany lękowe czy samotność. Dotykają one coraz więcej osób we wszystkich grupach wiekowych i w każdym środowisku. Często są bagatelizowane. Osoby zmagające się z tymi problemami często słyszą znamienne hasła „Weź się w garść”, „Będzie dobrze”, „Wyrzuć to z siebie”. Niestety bardzo rzadko idzie za tym chęć zrozumienia istoty problemu, z jakim zmaga się druga osoba. Instynktownie bronimy się przed negatywnymi emocjami i blokujemy zdolność współodczuwania. Poprzez szereg prac malarskich, kolaży i rysunków, można spróbować zmierzyć się ze smutkiem, rozpaczą, lękami, samotnością które mogą targać każdym z nas.

Wystawy oraz działania artystyczne:

2019 - Wystawa Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Wrocławskiego oddziału w Wałbrzychu
w Wałbrzyskiej Galerii Sztuki BWA; „ERROR” wystawa indywidualna w Art. Caffe „Pod Pretekstem” w Wałbrzychu.

2017 - wystawa poplenerowa „Barwy i Struktury” Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu; plener ceramiczno–malarski „Barwy i Struktury” Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu; „Ślady…Eufrozyn Sagan i życie zapisane w kamieniu”, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu; Triennale Sztuki Wałbrzyskiej, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

2016 - „MI_SZ_MASZ” (moje/cisza/to co widać) wystawa indywidualna, Club A’Propos w Wałbrzychu; wystawa indywidualna, towarzysząca oraz prowadzenie warsztatów rysunkowych dla dzieci, Mistrzostwa Młodzieży i Szkolnej i Akademickiej Zamek Książ Wałbrzych.

2015 - wystawa Wałbrzyskiej Grupy Twórczej Kontrast w Bibliotece pod Atlantami.

2013- wystawa towarzysząca, Zjazd Absolwentów z okazji 65-lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu.

2009 - „Galeria 48” Wystawa w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, oddział Biały Kamień, wraz z Jagodą Stączek.

2008 - wystawa indywidualna, towarzysząca, Mistrzostwa Młodzieży i Szkolnej i Akademickiej Szczawno-Zdrój, Dworzysko; wystawa Prac Wychowanków Takisa Makandasisa, Biblioteka Pod Atlantami w Wałbrzychu.

2006 - wystawa indywidualna, towarzysząca, Mistrzostwa Młodzieży i Szkolnej i Akademickiej Lubiechów, Wałbrzych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
1
25%
Hahaha
2
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group