• Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
  • Godz. 4:56
  • Imieniny: Aleksandra, Marii, Wiktora, Zefiryny
  • Czytających: 2256
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

IV edycja konkursu grantowego Funduszu Toyoty

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 16 stycznia 2014, 16:30
Aktualizacja: 22:02
Autor: red.
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Auditorium Novum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbyło się spotkanie podsumowujące III edycję i przedstawiające laureatów IV edycji konkursu grantowego Funduszu Toyoty – „Dobre pomysły zmieniają nasz świat” realizowanego w roku 2014, którego PWSZ jest partnerem.

O roli projektu, jego założeniach i celach mówił zebranym Grzegorz Górski z Toyota Motor Manufacturing Poland, natomiast podsumowania III edycji konkursu dokonał Grzegorz Kruszyński z Fundacji Edukacji Europejskiej. W IV edycji - tak jak poprzednio fundusz promuje pomysły dotyczące ekologii i zdrowego stylu życia, które zakładają trwałą zmianę w otoczeniu i są realizowane przy zaangażowaniu środowisk lokalnych. Wśród inwestycji wspieranych przez Fundusz Toyoty mogą się znajdować takie projekty jak na przykład rewitalizacja skweru, budowa obiektów służących rekreacji, tor rowerowy, tor przeszkód, tor do jazdy na rolkach, pole do gry w mini golfa, strefa boulderingu, trampolina wieloosobowa czy obszar do uprawiania crossfit. W konkursie mogły brać udział organizacje non-profit, fundacje, stowarzyszenia, szkoły, uczelnie, kluby sportowe, wspólnoty samorządowe.

- Jest to już kolejne spotkanie i to cieszy nas tak jak tylko cieszyć może, że ta współpraca nie miała charakteru jednorazowego, a ma już swoją tradycję. Nasza uczelnia w swojej misji, strategii działania ma wpisaną współpracę z otoczeniem. Współpraca z jednym z wiodących przedsiębiorstw jakim jest Toyota to dla nas zaszczyt i przyjemność– powiedziała J.M. Rektor PWSZ prof. dr hab. Elżbieta Lonc

Pula środków do rozdysponowania w IV edycji konkursu wyniosła 45 tysięcy złotych a maksymalna kwota wsparcia projektu realizowanego po raz pierwszy to kwota 10 tysięcy złotych, dla kontynuacji projektu wspieranego przez Fundusz po raz drugi - 5 tysięcy złotych a po raz trzeci – 2 500 złotych. Wnioski można było składać do 30 listopada 2013 roku a projekty powinny być zakończone do czerwca 2014 roku. Tak jak poprzednio w pracach nad projektami pomagali studenci architektury krajobrazu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu. Rolę koordynatora funduszu pełniła Fundacja Edukacji Europejskiej. Dodatkowo Fundacja Edukacji Europejskiej udzielała porad i konsultacji dotyczących zasad przygotowania wniosku i późniejszego rozliczenia projektów.

- Chcę podziękować wszystkim osobom, które wnoszą swój wkład w ten projekt a także wszystkim organizacjom, które umożliwiają ich realizację. Współpraca z nimi jest zgodna z ideą Toyoty - powiedział Carl Klemm - Prezes Toyota Motor Manufacturing Poland

Wśród laureatów IV edycji konkursu Funduszu Toyoty „Dobre pomysły zmieniają nasz świat" znalazły się takie organizacje i placówki jak: Stowarzyszenie "Drzwi Otwarte" w Wałbrzychu, które na projekt „Szlak przeszłości geologicznej ziemi wałbrzyskiej - etap I Góra Chełmiec" otrzymało dotację w wysokości 8 896 złotych, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Boguszowie–Gorcach z dotacją 6 300 złotych na projekt „Sprawny Maluch”, Miejska Szkoła Podstawowa w Jedlinie Zdrój, której projekt „Park Nauki i Zabawy przy Miejskiej Szkole Podstawowej w Jedlinie Zdroju" otrzymał dotację w wysokości 5 370 złotych, Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk" z projektem „Parkour przy Zespole Szkół Politechnicznych w Wałbrzychu" i dotacją wynoszącą 9 920 złotych, Instytut Badania Kompetencji w Wałbrzychu, który na projekt „Siłownia plenerowa przy ul. Moniuszki w Wałbrzychu" otrzymał dotację w wysokości 6 200 złotych i Stowarzyszenie Klub Piłkarski KP "Gwarek" Wałbrzych, który otrzymał 8 320 złotych dotacji na projekt „Ścieżka zdrowia - miejscem aktywnego wypoczynku".

Uroczystość zakończyła się wręczeniem czeków laureatom konkursu i przedstawieniem trzech projektów, które uzyskały największą liczbę punktów. Projekt finansowany jest ze środków Toyota Motor Manufacturing Poland, realizowany w ramach Partnerstwa: Toyota Motor Manufacturning Poland, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu i Fundacji Edukacji Europejskiej.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group