Czytających: 4376

Wrocław: IV liga piłkarska (grupa wschodnia): Bez punktów we Wrocławiu

Sobota, 28 kwietnia 2018, 11:24
Aktualizacja: 13:22
Piłkarze Górnika w kolejnym ligowym meczu zmierzyli się dziś przed południem z rezerwami wrocławskiego Śląska.

Górnicy nie jechali do Wrocławia w roli faworyta, ale z racji tego, że w trzech ostatnich meczach podopieczni Jacka Fojny zdobyli komplet punktów i nie stracili gola, kibicie wierzyli, że biało-niebiescy są w stanie wywieźć z Oporowskiej korzystny wynik. Początkowe minuty były dość spokojne, a obie ekipy miały problem ze stwarzaniem dogodnych sytuacji. Z czasem zaczęła rosnąć przewaga Ślaska, ale nasza defensywa radziła sobie bardzo dobrze i mądrze rozbijała ataki przeciwnika. W efekcie po 45 minutach kibice nie zobaczyli goli.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy nie przyniósł zmiany stylu gry obu zespołów, ani również goli i zmiany wyniku. Nasi starali się wykorzystać jakiś stały fragment gry, ale defensywa Śląska nie dała się zaskoczyć. W 73. minucie miejscowi dopięli swego i zdobyli gola przy dość biernej postawie naszych obrońców. Na 5 minut przed końcem meczu nasza defensywa znów zaspała i wrocławianie podwyższyli prowadzenie na 2-0. Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Śląsk II Wrocław - Górnik Wałbrzych 2-0 (0-0)