Czytających: 4187

Szczawno Zdrój: IV liga: Wicelider pokonany. Szczawno odżyło!

Poniedziałek, 12 października 2009, 18:23
Aktualizacja: 22:47
Niesamowitą niespodziankę sprawili swoim sympatykom piłkarze MKS–u Szczawno Zdrój. Gracze z uzdrowiska wygrali na własnym stadionie z wiceliderem rozgrywek Lechią Dzierżoniów 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył w 12 minucie Ogrodnik.

To spotkanie mogło ułożyć się zupełnie inaczej, gdyby w 2 minucie meczu Damian Michno nie obronił rzutu karnego wykonywanego przez Pałubińskiego. Wyczyn bramkarza gospodarzy podziałał mobilizująco na cały zespół, który już w 12 minucie objął prowadzenie. Najpierw sytuacji sam na sam z golkiperem gości nie wykorzystał Łukasz Bębeniec, ale przy dobitce Bartosza Ogrodnika Kamieniarz był bezradny.

W drugiej części spotkania goście atakowali, a gospodarze dobrze się bronili wyprowadzając jedynie kontry. W 64 minucie meczu MKS mógł zdobyć drugą bramkę, ale Kacper Niemczyk trafił kilkanaście centymetrów obok słupka. W rewanżu Pietrzykowski trafił w słupek.

Dzięki temu zwycięstwu piłkarze trenowani przez Wiesława Walczaka przesunęli się 11 miejsce w tabeli.