Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 3774
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Jacek C. stanie przed sądem

Sobota, 7 grudnia 2019, 13:37
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 grudnia 2019, 8:55
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Jacek C. stanie przed sądem
Fot. red
Prokurator Okręgowy w Świdnicy skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko tymczasowo aresztowanemu Jackowi C. – Burmistrzowi Boguszowa Gorc.

Prokurator oskarżył Jacka C. o popełnienie czterech czynów polegających na:

- przyjęciu, jako Burmistrz Boguszowa Gorc korzyści majątkowej w kwocie 70 000 złotych od jednego z przedsiębiorców wykonujących prace na rzecz gminy, w zamian za przedłużenie wykonania realizacji umowy dotyczącej oświetlenia ulicznego,

- przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 10.000 złotych w czasie, gdy pełnił on funkcję Starosty Wałbrzyskiego w zamian za wydanie korzystnej decyzji administracyjnej dotyczącej przywrócenia uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi,

- płatnej protekcji polegającej na powoływaniu się na wpływy w Urzędzie Skarbowym w Wałbrzychu i Izbie Administracji Skarbowej we Wrocławiu i podjęciu się załatwienia sprawy w zamian za korzyść majątkową,

- działanie na szkodę Gminy Boguszowa Gorc i wyrządzenie jej szkody w wielkich rozmiarach w kwocie ponad 4 mln złotych poprzez bezpodstawne odwołanie przetargu na sprzedaż nieruchomości.

Jacek C. nie przyznał się do żadnego z zarzucanych mu czynów, a w złożonych wyjaśnieniach podał swoją wydarzeń, która stoi w sprzeczności z zebranym w sprawie materiałem dowodowym.

Tym samym aktem oskarżenia objętych jest także osiem innych osób w tym radna Miasta Boguszów Gorce - Urszula M., której zarzuca się popełnienie sześciu przestępstw polegających na kupowaniu za alkohol głosów podczas wyborów samorządowych w 2018 roku oraz jednego przestępstwa polegającego na nakłanianiu świadków do składnia fałszywych zeznań.

Aktem oskarżenia objętych jest także pięć osób, które brały udział w tak zwanej ,,korupcji wyborczej” podczas wyborów samorządowych w 2018 roku. Osoby te wręczały bądź przyjmowały korzyści majątkowe w postaci alkoholu w zamian za głosowanie w określony sposób.

Oskarżonemu Jackowi C. za wszystkie zarzucane mu aktem oskarżenia czyny grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Urszuli M. grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa będzie rozpoznana przez Sąd Okręgowy w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

26
72%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
6%
Smuci
1
3%
Złości
5
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group