Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2640
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Jak zdobyć mieszkanie od miasta?

Piątek, 24 lutego 2012, 7:52
Aktualizacja: Sobota, 25 lutego 2012, 7:44
Autor: Beata Kołowrocka
Wałbrzych: Jak zdobyć mieszkanie od miasta?
Fot. red
Własne mieszkanie to marzenie większości Polaków. Niestety, ceny nieruchomości są wysokie, a kredyt hipoteczny na zakup własnego kąta nie zawsze jest możliwy. Dlatego wielu z nas decyduje się na wynajem...i tak płacimy osobom prywatnym...zamiast raty kredytu.

Jednym z rozwiązań może okazać się przejęcie lokalu mieszkalnego od miasta, który przeznaczony jest do remontu na koszt własny. Jak to w praktyce wygląda?

Po pierwsze, musimy udać się do Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu i pobrać wniosek o przydział lokalu do remontu we własnym zakresie.

Ważne jest to, że o mieszkanie mogą starać się osoby, które nie posiadają tytułu prawnego ani prawa własności do lokalu mieszkalnego, czy też innego lokalu służącego zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych w Wałbrzychu.

Prośbę o przydział lokalu musimy zmotywować. I tu mogą pojawić się pewne problemy. W Wałbrzychu, aby otrzymać mieszkanie, trzeba uzbierać dużo punktów, które później podlicza komputer. Najwięcej punktów przydzielanych jest za bezdomność, trudne sytuacje rodzinne, dzieci.
- Razem z mężem składaliśmy wniosek o przydzielenie mieszkania do remontu na koszt własny. Później dostaliśmy odpowiedź i ankietę do wypełnienia. Na podstawie ankiety wyliczane są punkty. My mieliśmy 0 punktów, a po roku uzyskaliśmy 1 punkt. Punkty naliczane są w zależności od tego, jaka jest sytuacja życiowa. Na mieszkanie czekaliśmy 1,5 roku. Co miesiąc wywieszana jest lista mieszkań, które można oglądać. Jeśli jakieś się nam spodoba, to składa się na nie ofertę i czeka aż zostanie wywieszona lista osób chętnych na mieszkania. Lista pojawia się co miesiąc. Wygrywa ten co ma najwięcej punktów – tłumaczy pani Agnieszka, mieszkanka Wałbrzycha.

Jak wyjaśnia Anna Żabka - asystent prezydenta Wałbrzycha: - Ilość punktów ma znaczenie tylko wtedy, kiedy na ten sam lokal wpłynie więcej ofert. W przypadku jednej oferty, punkty nie mają znaczenia. Ponadto, żeby otrzymać mieszkanie do remontu, trzeba udokumentować zdolność finansową umożliwiającą wykonanie remontu.

Przy składaniu wniosku wymagane są niezbędne dokumenty m.in. odpis aktu małżeństwa, odpis aktu urodzenia dzieci, wyrok sądu orzekający rozwód lub separację itp.

Więcej szczegółowych informacji dowiecie się Państwo w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group