Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 4730
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Japoński teatr

Sobota, 18 czerwca 2022, 6:48
Aktualizacja: 8:28
Autor: red
Wałbrzych: Japoński teatr
Fot. WOK Wałbrzych
Młodzież uczy się japońskiego teatru kamishibai. Ruszył projekt „…nie taki zły”

Kamishibai to japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji, dosłownie papierowy teatr. Tajniki tej orientalnej sztuki poznają uczestnicy projektu „…nie taki zły”. To podopieczni wałbrzyskiego ośrodka wychowawczego oraz uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu.

Uczestnicy projektu stworzą od podstaw teatr kamishibai i zaprezentują swoje przedstawienie w czasie specjalnych zajęć w Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu oraz na Warsztatach Terapii Zajęciowej.

– Inspiracją i przygotowaniem do tego projektu jest cykl warsztatów kreatywnego pisania, warsztatów storytellingu dla młodzieży oraz tworzenia muzyki do spektaklu – przyznaje Karolina Jefmańska, autorka projektu.

To jednak nie koniec. W ramach projektu, realizowanego w programie „Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje. Edycja 2022”, przygotowane zostaną także spotkania i warsztaty storytellingu dla nauczycieli czy animatorów kultury. Będą to nie tylko zabawa, ale także okazja do zdobycia nowych umiejętności. Projekt jest także okazją do spotkań, rozmów i integracji.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje. Edycja 2022.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
2
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
17%
Smuci
1
17%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group