Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 4202
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Jedlina ma budżet

Wtorek, 4 stycznia 2022, 10:36
Aktualizacja: 12:56
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Jedlina ma budżet
Fot. UM Jedlina–Zdrój
Budżet Gminy na rok 2022 uwzględnia: dochody w wysokości: 35.173.043,38 zł, wydatki w wysokości 38.609.959,38 zł.

W celu uzyskania koniecznych wpływów do budżetu kontynuowana będzie sprzedaż lokali mieszkalnych oraz dalsza prywatyzacja majątku gminy: między innymi nieruchomości położonych przy ul. Poznańskiej, ul. Reymonta, ul. Pokrzywianka. Podobnie jak w roku ubiegłym planuje się zbywać lokale odzyskane z zasobu gminnego.

Planowane zadania inwestycyjne dotyczą także kontynuacji działań rozpoczętych w roku ubiegłym. Ważnym obszarem inwestycji będzie również kontynuacja rewitalizacji uzdrowiska w celu uatrakcyjnienia oferty turystycznej miasta.
Rewitalizacja Parku Północnego, zdegradowanych podwórek, poprawa jakości otoczenia w centrum miasta. Kontynuowane będzie dofinansowanie wymiany ogrzewania. Przewiduje się dalsze pozyskanie środków z Funduszu Dróg Samorządowych na dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontu dróg gminnych. Planuje się przebudowę dróg ul. Dolnej i Krótkiej oraz kompleksową budowę ul. Górnej. W ramach otrzymanego dofinansowania planuje się kompleksową budowę wraz z przebudową dróg Reymonta, Reja i Konopnickiej. Planuje się również pozyskać dofinansowanie na realizację Letniego Parku i wykonać I Etap inwestycji. Ponadto kontynuowane będą zadania polepszające stan mieszkań i budynków mieszkalnych oraz wymianę i modernizację oświetlenia w naszym mieście.

Natomiast limit na wydatki majątkowe jest najwyższy w historii gminy, stanowi aż 45,00 % wydatków Gminy Jedlina-Zdrój ogółem.

Po stronie wydatków bieżących w pierwszej kolejności w budżecie Miasta Jedlina-Zdrój na 2022 rok zabezpieczone zostały środki związane z realizacją zadań obowiązkowych oraz wydatki związane z obsługą zadłużenia. Pozostałe wydatki budżetu dotyczą funkcjonowania gminnych jednostek budżetowych, w tym szczególnie realizujących zadania w zakresie pomocy społecznej oraz oświaty i wychowania.

Twoja reakcja na artykuł?

5
45%
Cieszy
2
18%
Hahaha
3
27%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group