• Czwartek, 12 grudnia 2019
  • Godz. 9:06
  • Imieniny: Adelajdy, Ady, Aleksandra, Dagmary, Konrada
  • Czytających: 2428
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Jest akt oskarżenia przeciwko kierowcy, który spowodował wypadek, w którym ucierpiało kilkunastu młodych piłkarzy

Wiadomości: Wałbrzych/Boguszów-Gorce
Piątek, 16 grudnia 2011, 12:39
Aktualizacja: 17:51
Autor: red
Fot. red
Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu skierował akt oskarżenia przeciwko 30–letniemu mieszkańcowi Lubawki, zarzucając mu nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób, do której doszło 7 września w Boguszowie–Gorcach na drodze nr 367.

W wyniku przeprowadzonego śledztwa, na podstawie zeznań świadków oraz opinii biegłych z zakresu techniki samochodowej i rekonstrukcji wypadków drogowych ustalono, że oskarżony kierując samochodem marki Mitsubishi poruszał się z prędkością niedostosowaną do panujących warunków drogowych, nie zachował należytej ostrożności podczas pokonywania łuku drogi i nie zredukował prędkości, przez co doprowadził do utraty przyczepności na mokrej nawierzchni i tracąc panowanie nad pojazdem, zjechał na lewy pas ruchu bezpośrednio przed nadjeżdżający autobus Mercedes Sprinter, którym podróżowało kilkunastu piłkarzy Górnika Gorce, udających się na mecz piłkarski do Wałbrzycha.

W wyniku zderzenia pojazdów, poważniejszych obrażeń ciała (naruszających czynności narządów ciała na czas powyżej dni siedmiu) doznała pasażerka Mitsubishi oraz troje dzieci podróżujących autobusem. Kierowca mercedesa i jedenaścioro uczniów doznało natomiast lżejszych obrażeń ciała (naruszających czynności narządów ciała na czas poniżej dni siedmiu).

Za nieumyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~olo 16-12-2011 16:57
A kiedy będzie akt oskarżenia przeciwko R. S za spowodowanie wypadku drogowego?
~walbrzych 16-12-2011 22:59
WTEDY BĘDZIE JAK TY BEDZIESZ SKAZANY ZA POMOWIENIA
~konrad 16-12-2011 23:01
a kolega jest zadziorny i ironizuje czy delikatnie mówiąc niespełna rozumu? nikomu nic się nie stało nie było nawet hospitalizacji więc RS spowodował zwykłą kolizję drogową, STŁUCZKĘ STŁUCZKĘ STŁUCZKĘ, za którą jeśli się przyzna (a się przyznał) grozi MAKSYMALNIE mandat i punkty karne.
~olo 17-12-2011 9:26
| ~konrad to nie była ani stłuczka ani kolizja drogowa . Poszkodowana ma ponad 7 dni tzw chorobowego . Zostało ocenione jako wypadek ! powtarzam wypadek a nie kolizja takie jest prawo w Polsce
~maja 18-12-2011 2:27
i gdzie teraz ~konrad jesteś ze swoimi mądrosciami???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group