Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 1559
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jest lepiej, ale powinno być jeszcze lepiej

Wiadomości: Wałbrzych/Europa
Wtorek, 11 lutego 2020, 8:40
Aktualizacja: Czwartek, 13 lutego 2020, 8:44
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Wałbrzych stawiany jest jako wzór prowadzenia Polityki Spójności oraz możliwości wykorzystywania środków unijnych. Takie górnolotne słowa padły przede wszystkim podczas ostatniego brukselskiego spotkania, na które prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej, został imiennie zaproszony i poproszony o prelekcję.

Na tle innych krajów nasz region wypadł bardzo dobrze. Wielu unijnych polityków nie mogło się nadziwić, jak udało się to zrobić w Wałbrzychu. Potwierdzeniem zadowolenia ludności były ostatnie wyniki wyborów samorządowych.
- Jesteśmy w Unii chwaleni. Wiele osób nie może się nadziwić, jak my to robimy. Pokazaliśmy więc na slajdach podczas prezentacji schemat tych działań. Widać tu, że jesteśmy blisko ludzi, że z ich poziomu staramy się rozwiązywać problemy. Jesteśmy też blisko przedsiębiorców, słuchamy ich problemów i wychodzimy naprzeciw. Wspólnie planujemy kolejne kroki inwestycyjne. Jest to widoczne choćby w regionalnych połączeniach kolejowych, drogowych, które dla mieszkańców mają ogromne znaczenie – tłumaczy prezydent.

Co ważne, wystąpienie prezydenta Romana Szełemeja było świetnym kontrastem do hiszpańskich relacji z wykorzystania środków finansowych. Tam zdecydowano się rozbudować sieć szybkich kolei. Zbudowano lotnisko, z którego nikt jeszcze nie korzysta. Mieszkańcy narzekają na brak połączeń regionalnych, na zamknięte połączenia i brak możliwości skorzystania z szybkiej kolei, która zatrzymuje się tylko w dużych miastach. Sąsiedzi niewykorzystanego lotniska jawnie mówili, że woleliby, aby zbudowano im nową drogę, którą pojadą do miasta.

Wałbrzyski region wypada na tym tle bardzo dobrze. Problem w tym, że to dobrze sprawi, że Dolny Śląsk zyskał na znaczeniu. Jakość życia ocenia się w regionie na 75 procent kryteriów unijnych. Te 75 procent zmniejszy finansowanie dla Polityki Spójności w naszym regionie.
- Obecnie staramy się o kolejne środki w nowej Perspektywie Finansowej UE 2021-27. Już dziś wiemy, że niestety dostaniemy tych pieniędzy mniej. I to tylko, dlatego, że już mamy lepiej. Tak jesteśmy w Unii postrzegani. Oczywiście my tu doskonale wiemy, że to tylko pozorne, bo przecież południe naszego regionu wciąż potrzebuje pomocy – mówi Roman Szełemej.

Wałbrzyska delegacja stara się jednak uzyskać finansowanie w innym projekcie, gdzie finansowana będzie transformacja regionów pokopalnianych. Droga do uzyskania pieniędzy jest jednak długa i trudna.

Twoja reakcja na artykuł?

25
51%
Cieszy
3
6%
Hahaha
4
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
16
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz

~Szełemej musi odejść 11-02-2020 10:38
W zeszłym roku staliśmy na skraju przepaści ....a teraz zrobiliśmy krok naprzód
~Szelemej musi zostac 11-02-2020 11:05
do: ~Szełemej musi odejść (10:38)
A Ty głąbie czytaj i staraj się pojąc co czytasz.
~Szełemej musi odejść 11-02-2020 15:13
do: ~Szelemej musi zostac (11:05)
Pojmuję, że prezydent ma podwójne standardy. Będąc na wycieczce w Brukseli nie mógł być przy łóżku chorego w szpitalu. A dwie pensje bierze z obu etatów bez mrugnięcia oka.
~ 11-02-2020 11:05
do: ~Szełemej musi odejść (10:38)
Chyba twoją umysłową przepaść trollu na usługach PiSu.
~psycholog 11-02-2020 12:01
do: ~ (11:05)
Masz typowe objawy osobowości paranoicznej.Pierwszą cechą, jaka rzuca się w oczy nawet przy przypadkowym zetknięciu z paranoikiem, jest generalnie wrogie nastawienie do świata a u ciebie przejawia się to w niemal każdym poście. Paranoik jest wojowniczy i łatwo się irytuje, nie ma poczucia humoru, jest niezwykle wrażliwy na oznaki lekceważenia, kłótliwy, spięty, nastawiony obronnie. Elementem tej obronnej postawy jest nieustanna gotowość do ataku. Nieustannie pała gniewem z powodu niesprawiedliwości, jakich doznał w tym pełnym PiS-u świecie. Wszędzie naokoło wyczuwa wrogość, przekonany, że otacza go PiS, by go dopaść, u ciebie jest to widoczne na każdym kroku.Paranoik chroni się przed niemożliwą do zniesienia rzeczywistością w której PiS odgrywa wiodącą rolę dlatego konstruuje rzeczywistość alternatywną,zastępczą w której Pis jest totalnym wrogiem. Jest ona pocieszeniem dla zranionego ego.Paranoicy potrzebują wrogów, a gdzie można ich znaleźć więcej niż w świecie polityki? Dlatego swoje obsesje,frustracje kierują do politycznych przeciwników obwiniając ich za wszelkie nieszczęścia tego świata oraz za swoje życiowe porażki.Dla paranoika przeciwnicy polityczni są bezwzględnymi wrogami, których trzeba zniszczyć, inaczej oni zniszczą jego. Gdy polityczny paranoik wskazuje wrogów odpowiedzialnych za nasze zbiorowe nieszczęście, dostarcza sam sobie wielce wygodnego wyjaśnienia dla swoich stanów psychicznych,frustracji oraz niczym nie pohamowanej agresji która może z czasem przeradzać się w auto agresję.Przemyśl to.
~;-p 11-02-2020 12:18
do: ~psycholog (12:01)
Lekka parafraza i wychodzi Prezes Jarosław - wypisz, wymaluj... Lecimy tak: Typowe objawy osobowości paranoicznej.Pierwszą cechą, jaka rzuca się w oczy nawet przy przypadkowym zetknięciu z paranoikiem, jest generalnie wrogie nastawienie do świata, co przejawia się niemal w każdym wystąpieniu publicznym. Paranoik jest wojowniczy i łatwo się irytuje, nie ma poczucia humoru, jest niezwykle wrażliwy na oznaki lekceważenia, kłótliwy, spięty, nastawiony obronnie. Elementem tej obronnej postawy jest nieustanna gotowość do ataku. Nieustannie pała gniewem z powodu niesprawiedliwości, jakich doznał w tym pełnym PO świecie. Wszędzie naokoło wyczuwa wrogość, przekonany, że otacza go PO, by go dopaść, co widoczne jest na każdym kroku. Paranoik chroni się przed niemożliwą do zniesienia rzeczywistością w której PO odgrywa wiodącą rolę, dlatego konstruuje rzeczywistość alternatywną, zastępczą w której PO jest totalnym wrogiem. Jest ona pocieszeniem dla zranionego ego.Paranoicy potrzebują wrogów, a gdzie można ich znaleźć więcej niż w świecie polityki? Dlatego swoje obsesje,frustracje kierują do politycznych przeciwników obwiniając ich za wszelkie nieszczęścia tego świata oraz za swoje życiowe porażki. Dla paranoika przeciwnicy polityczni są bezwzględnymi wrogami, których trzeba zniszczyć, inaczej oni zniszczą jego. Gdy polityczny paranoik wskazuje wrogów odpowiedzialnych za nasze zbiorowe nieszczęście, dostarcza sam sobie wielce wygodnego wyjaśnienia dla swoich stanów psychicznych,frustracji oraz niczym nie pohamowanej agresji która może z czasem przeradzać się w autoagresję.Przemyślmy to
~wariograf 11-02-2020 18:40
do: ~;-p (12:18)
bredzisz, w znany złodziejo-liberałom i ich medialnym programistom sposób, poprzez odwracanie pojęć i symboli. Szkoda czasu na polemikę. Dyskutować można z kimś chłonnym na argumenty i przede wszystkim lojalnym wobec prawdy. Ty masz wyprany mózg, powtarzasz całe frazy red. Pochanke lub innej swołoczy, a i z uczciwością - mimo że cię nie znam - może być różnie. Hołubienie postaw i światopoglądu złodziejo-liberałów nie pozostaje bez wpływu na stawanie w prawdzie.
~Psychiatra 11-02-2020 13:42
do: ~psycholog (12:01)
Pierwsza zasada nie diagnozujemy przez internet, nie diagnozujemy kogoś po jednym zdaniu.
~HAZAEL 11-02-2020 12:35
do: ~Szełemej musi odejść (10:38)
Jesteśmy wzorem dla całej Unii, wzorem dla Macrona dla Merkel! Zaprosili naszego prezydenta imiennie by wygłosił przemówienie jak sprawił ten cud gospodarczy. I co wstrętne Pisiory? Zazdrość? Co z tego, że pojechał na nasz koszt? Pan Szełemwj jest wart każdych pieniędzy. Niech jeździ spotykać się z elitami brukselskimi choćby co tydzień! Kochamy cię Romku, prowadź nas dalej ku światłu!
~HAZAEL 11-02-2020 21:36
do: ~HAZAEL (12:35)
Błazen dalej używa mego Nicka.
~kronikarz 12-02-2020 7:49
do: ~Szełemej musi odejść (10:38)
Car dal sobie wmówić ze uczynił dolny Śląsk bogatym.
~Straszydło Miejskie 11-02-2020 11:54
Mistrz zadłużania i pionier wyburzania. Ekspert hochsztaplerów i inicjator wałbrzyskiego blamażu. Tytan totalitaryzmu i ideał wszechwiedzy. Oto on - zło w czystej postaci.
~Magda 11-02-2020 12:00
Znowu tylko hejt i hejt!! Co by człowiek nie zrobił to wszystko źle. Ludzie ogarnijcie się, sam jad z ust Wam wychodzi!!!
~v7 11-02-2020 12:06
Porównanie Hiszpanii do nas, to jakby Legię porównać do Barcelony czy Realu. Zwykły Kowalski zarabia ponad 1000eu, ale ma dodatkową pensję w lipcu i grudniu, za media tupu prąd, ogrzewania, wodę, śmieci, internet, płacą 100eu. Przykład lotniska haha stać ich to mogą wydawać na nietrafione projekty, nas na to nie stać, ale my jesteśmy wzorem w Europie 😂 ze Starą Złomiarnią na pewno, a porównywanie naszej infrastruktury do Hiszpanii, to jesteśmy 100 lat za murzynami, o czym rozmowa, że drogę do Jedliny zrobimy, to ma być wzór, chyba że Hiszpanom podobają się barierki metalowe😂 Hiszpanie mają swoje markety, prasę i przemysł, a my mamy obcy kapitał i to też zapewne podoba się Hiszpanom. Najbardziej im się podoba zadłużanie w bankach, czy Santander udzieli nam kredytu na kolejne muzea niczego 😀 a może mają zdrowe dęby za parę tys eu 😀 Taa bajki dla lemingów, jesteśmy WZOREM w Europie z ich strefą ekonomiczną w której żaden Hiszpan nie postawiłby nogi. Najpierw trzeba mieć swój, przemysł, a później wydawać na bzdury, tym się różnimy od zachodu, niech żyje towarzysz Balcerowicz, Lewandowski, w końcu to uczniowie Sascha
~Sobięciniak 11-02-2020 12:13
To ja żyję w jakimś innym równoległym Wałbrzychu.Nic co doktor opowiada mi nie pasuje z rzeczywistością.Kto poza nim i Brukselką widział te cudne slajdy?? Chciałbym pooglądać te sukcesy choćby rzutowane na ścianę.
~Zbyszek 11-02-2020 12:19
żenady , ciąg dalszy - imienne zaproszenie do wygłoszenie prelekcji -koń by się uśmiał
~tresura POpsiaków 11-02-2020 12:22
Idler73 Bicz_bozy Hazael atakują waszego Pana!!!! Cała Unia chwali wielkiego Romana Szełemeja a tutaj wstrętne PISiaki piszą, że to kolejny , już trzeci z rzędu propagandowy artykuł Ratusza opisujący triumfalne wyjazdy do Brukseli!!!Idler73 pokaż reszcie sfory jak się szczeka na wrogów!!!!!!! DAJ GŁOS!!!!!!!!!!!!!!
~Edek 11-02-2020 13:26
השבח את האדון. Jest lepiej, ale powinno być jeszcze lepiej. Nie no rozwalili mi kolana. Jeden chyba nie wie co mówi, drugi przepisuje tu na forum te bzdety, a lemingi łykają jak pelikan rybkę. Kłam Pinokio kłam.
~żul 11-02-2020 13:56
Jest źle-będzie jeszcze gorzej.Nobla z ekonomii dla Romka,który kiedyś odejdzie a finansowe szambo zostanie.
~Jan 11-02-2020 14:20
Jest lepiej i będzie jeszcze lepiej , porównajcie sobie swoje pensje do doktorka i wszystko jasne ,
~ksiegowy 11-02-2020 14:39
Hehe,czekałem na ten kabaret !Dziękuję ,o Carze !
~prawda czasu prawda ekranu 11-02-2020 14:54
Mieszkańcy, jest lepiej i będzie jeszcze lepiej, niż jest. Doganiamy już UE. Mamy już takie same telewizory jak oni, takie same kosmetyki i tostery. Nasze inwestycje ze środków unijnych już dawno przegoniły ich inwestycje np. Stara Kopalnia przegoniła. Nadszedł ten czas by godnie podnieść głowę i powiedzieć - Jesteśmy w Unii chwaleni.
~Szełemej musi odejść 11-02-2020 15:54
Stopa "życiowa" nam się podnosi. Tylko zelówka nam odpada
~Aryck Nusbacher 10-03-2020 15:13
do: ~Szełemej musi odejść (15:54)
Jak rzyć, Prezydencie Szalomeju, jak rzyć?
~michał 11-02-2020 18:08
te wazeliniarstwo mediów w Wałbrzychu jest żałosne.
~Jerzy Jacek Pilchowski 11-02-2020 20:49
Z punktu widzenia lichwiarzy, czym większe jest zadłużenie tym lepiej.
~kronikarz 12-02-2020 7:52
do: ~Jerzy Jacek Pilchowski (20:49)
Oczywiście , również system unijnego wyzysku jest oparty na długu. To się zamieni nieuchronnie w pracę przymusowa.III Rzesza Niemiecka się kłania.
~HAZAEL 12-02-2020 4:15
Nie mogę spać, tak mi jest dobrze w Wałbrzychu, czuję unijny poziom mojego życia. Jest dobrze a będzie cudownie.Idę dalej spać, może przyśni się mój prezydent, niczym anioł opiekun.
~Szełemej musi odejść 13-02-2020 10:48
do: ~HAZAEL (4:15)
Tylko swądu piekła z Mobruku nie doświadczaj
~Adam 67 12-02-2020 5:58
Hiszpanii mają lotnisko a my starą kopalnię
~ksiegowy 12-02-2020 7:54
Pytanie do prezydenta ; dlaczego polscy bezdomni wola emigrację na ulicę hiszpańska lub grecką ? Dlaczego kto zyw tam ucieka z Wałbrzycha ?
~Sobięciniak 12-02-2020 10:25
do: ~ksiegowy (7:54)
...bo im się od dobrobytu rozum pomieszał, a blask z barierek nierdzewnych tak zaślepił,ze nawet cień rzucany przez dąb Roman nie poradził.
~Observer 12-02-2020 10:29
No, to otwarta została droga do debaty na temat "Kiedy z Wałbrzycha poleci pierwszy Airbus A580?" :-). A na poważnie, takie oderwanie od rzeczywistości z powodów psychicznych lub pełnionego stanowiska nosi nazwę megalomania. Jest to dość łatwe do wyleczenia za pomocą narzędzia zwanego demokracją. Psychoterapia uzupełniająco po wyborach.
~Szełemej 13-02-2020 12:33
do: ~Observer (10:29)
Przejdzie do opozycji jekiejkolwiek i przypnie się do kolejnego "cycka z pieniędzmi"
~ 12-02-2020 16:09
Polska sie dobrze rozwija a insekty z opozycji chca to zniszczyc
~Szełemej musi odejść 13-02-2020 12:30
Samochwałka według Szełemeja wypisz, wymaluj do słów piosenki jaką śpiewał w 1981 r. Andrzej Rosiewicz. "..Ja twoja rana, twoja kochana ..propaganda sukcesu"
~Czesi 16-02-2020 18:08
K...a chory kraj
~Wałbrzyszanin 17-02-2020 11:00
" Jest lepiej a powinno być jeszcze lepiej " - Doktorek wymyśla dziwne slogany . Wracaj chłopie do swego wyuczonego zawodu, brakuje lekarzy , kolejki do specjalistów tasiemcowe. Tu szukaj przyczyn a temat Polityka pozostaw tym co to uważają się za najmądrzejszych w tej dziedzinie i pokazują nam znak poparcia ' Środkowy Palec.
~Ksg 23-02-2020 1:45
do: ~Wałbrzyszanin (11:00)
Proszę pana daj mi pan mieszkanie za dużo place na wynajem ciekawe czy pan i? czyli pani p...... która nic nie robi bierze kasę aby pomóc ludziom doorwala się do koryta panie ddrr pre
~ 18-02-2020 12:50
Mielismy komune mamy unie i kolaborantow

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group