Czytających: 4532

Europa: Juniorzy po pierwszym starcie

Niedziela, 16 grudnia 2018, 11:37
Aktualizacja: 11:39
Za nami inauguracyjny start w Pucharze IBU Juniorów w biathlonie. W biegach długich w Lenzerheide z lepszej strony pokazały się juniorki.

W wyścigu juniorów w czołowej czterdziestce zmieścili się tylko dwaj zawodnicy AZS AWF Wrocław. Wojciech Filip z Witkowa (gmina Czarny Bór) wywalczył 13 punktów za 28. miejsce, natomiast Przemysław Pancerz z Borówna (gmina Czarny Bór) zapisał na swoim koncie skromny punkcik za 40. lokatę. Wojciech Skorusa nieźle pobiegł, ale spudłował aż pięć razy i uplasował się na 53. miejscu. Bieg zupełnie nie wyszedł Wojciechowi Janikowi z Borówna. Osiem niecelnych strzałów oznaczały w jego wypadku dopiero 88. miejsce. Michał Neumann nie ukończył rywalizacji.

Zawody wygrali Camille Bened z Francji oraz Patrick Braunhofer z Włoch. W niedzielę rozegrane zostaną biegi sprinterskie.