Wałbrzych: Juniorzy Victorii przegrali, ale i tak awansowali

Wtorek, 18 stycznia 2011, 19:44
Aktualizacja: Środa, 19 stycznia 2011, 11:55
Juniorzy Victorii awansowali do 1/8 Mistrzostw Polski
Siatkarscy juniorzy Victorii PWSZ Wałbrzych zajęli 3. miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska, co dało im awans do 1/8 Mistrzostw Polski.

W ubiegłym tygodniu w pierwszym meczu o 3. miejsce nasi juniorzy świetnie zaprezentowali się w Górze, gdzie pewnie pokonali miejscową Pogoń 3-0. Rewanż w Wałbrzychu wydawał się być więc tylko formalnością, bowiem naszym siatkarzom do zajęcia 3. lokaty wystarczyło wygrać jednego seta.

I Victoria wygrała pierwszego seta, choć ta partia była bardzo zacięta. Wałbrzyszanie wygrali ją 25-23, co oznaczało, że 3. miejsca na koniec sezonu na Dolnym Śląsku nikt już im nie odbierze. Rozluźnieni gospodarze słabo zaprezentowali się w kolejnej partii, którą oddali praktycznie bez walki do 14. Trzeci set to znowu lepsza postawa wałbrzyszan, którzy pokonali gości z Góry do 21. IV set to dobra postawa przyjezdnych, którym zależało na odniesieniu zwycięstwa w tym spotkaniu. Pogoń wygrała do 19 i o triumfie w tym meczu zadecydował tie-break. W tym secie lepiej wypadli przyjezdni, którzy wygrali decydującą partię do 9, a cały mecz 3-2.

3. lokata na Dolnym Śląsku oznacza dla juniorów Victorii PWSZ awans do 1/8 Mistrzostw Polski. Gratulujemy.

Victoria PWSZ Wałbrzych - Pogoń Góra 2-3 (25-23, 14-25, 25-21, 19-25, 9-15)