Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 6508
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Jutro Festiwal Rowerowy

Sobota, 23 września 2023, 9:59
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Jutro Festiwal Rowerowy
Fot. organizatorzy
Już w najbliższą niedzielę 24 września 2023 roku w Starej Kopalni w Wałbrzychu rowerowe święto dla całych rodzin. Na zakończenie sezonu LOT Aglomeracji Wałbrzyskiej zaprasza na Festiwal Rowerowy Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Na finał polsko-czeskiego rowerowego projektu Aglomeracji Wałbrzyskiej przygotowano moc rowerowych atrakcji dla całych rodzin. Od rana na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu działać będzie miasteczko aktywności. Będą konkursy, gry, zabawy, czy wypożyczalnia rowerów. Wśród stoisk partnerów wydarzenia, pojawią się między innymi okoliczne gminy, które zgłosiły swój udział m.in. Głuszyca, Świdnica, czy Nowa Ruda. Dla najmłodszych przygotowano prawdziwe zawody – wyścigi na rowerach górskich dla dzieci do lat 10. Będzie specjalnie przygotowana i wytyczona trasa na terenie zielonym Starej Kopalni, gdzie w rundach ścigać się będą dziewczynki i chłopcy w wieku od 7-10 lat w podziale na kategorie wiekowe. Młodsze dzieci, już od 3 roku życia będą mogły wziąć udział w rywalizacji na wytyczonej trasie dla rowerków biegowych.

Pierwsze starty tuż po godzinie 10:00, ale pamiętać należy o zapisach, sprawnym własnym rowerze i kasku. Bez tego nie będzie można stanąć na starcie. Bezpłatne zapisy prowadzone będą w namiocie biura zawodów na terenie Starej Kopalni (teren zielony) od godziny 9:00 do 10:00.

Nad bezpieczeństwem i sprawnym przebiegiem wyścigu czuwać będą profesjonalni sędziowie kolarscy, a organizatorzy zapewniają, że trasa będzie poprowadzona w taki sposób, aby startujące dzieci mogły bezpiecznie dojechać do mety.

Festiwal Rowerowy Aglomeracji Wałbrzyskiej ma być świętem rowerowym dla całych rodzin. Na miejscu oprócz wyścigów przygotowano konkursy, warsztaty i zabawy w festiwalowym miasteczku, które stanie na placu eventowym przy wieży widokowej (wejście od parkingu ul. Gwarków). Do wygrania będą gadżety przygotowane specjalnie na ten rowerowy projekt: koszulki, bidony, czy lampki rowerowe. Pojawią się również mapy z trasami rowerowymi regionu. Dla uczestników zawodów przygotowano medale. Na scenie pojawi się również występ artystyczny. Dla uczestników wydarzenia zagra czeski band Bohdan Janeczek quintet, a dla spragnionych o gastronomiczne walory zadba specjalnie przygotowany poczęstunek. Królować będzie ciastko Basia i herbata Gorąca Barbara oraz czeska polevka, czyli zupa, której skład ma być niespodzianką do ostatniej chwili. Po zakończonych wyścigach, z trasą przejazdu będą mogli już indywidualnie zmierzyć się wszyscy chętni, pojawić się ma również rowerowy tor przeszkód.

Festiwal ma być również tegorocznym świętem wpisującym się w obchody i podsumowującym Tydzień Zrównoważonego Transportu, gdyż dokładnie 2 dni wcześniej, w piątek 22 września obchodzimy Światowy Dzień bez Samochodu. Również w Wałbrzychu.

Od rana również w gminach partnerujących wydarzeniu wystartują wycieczki rowerowe, które przyjadą na Festiwal Rowerowy w Starej Kopalni. Grupy zbierają się m.in. w Jedlinie Zdroju, Głuszycy, Walimiu i Wałbrzychu. Połączenie sił nastąpi na Rondzie 100 lecia Niepodległości Polski w Wałbrzychu w niedzielę o godzinie 11:00, tam spotkają się wszystkie grupy, by wspólnie jednym przejazdem przejechać przez Wałbrzych do Starej Kopalni na festiwal.

Festiwal Rowerowy Aglomeracji Wałbrzyskiej potrwa w niedzielę od 10:00 do 16:00. Udział jest bezpłatny. Przewidziano atrakcje dla całych rodzin.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group