• Środa, 11 grudnia 2019
  • Godz. 13:02
  • Imieniny: Damazego, Waldemara
  • Czytających: 2713
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Już od 11 maja mieszkańcy woj. dolnośląskiego będą mogli bezpłatnie zbadać ostrość wzroku

Wiadomości: Dolny Śląsk
Piątek, 27 kwietnia 2012, 13:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 maja 2012, 8:49
Autor: materiały prasowe
Fot. materiały prasowe
Nie możesz odczytać drobnego druku w gazecie lub masz trudność z przeczytaniem wiadomości na ekranie telefonu? W ramach akcji „Czas na wzrok” mieszkańcy województwa dolnośląskiego będą mogli dowiedzieć się wszystkiego na temat prezbiopii – procesu, który dotyka ludzi po 40. roku życia. W dniach od 11 do 26 maja organizatorzy kampanii edukacyjnej zapraszają osoby po czterdziestce na bezpłatne badania ostrości wzroku do wybranych salonów optycznych.

Kampania edukacyjna „Czas na wzrok. Zachowaj ostrość widzenia po czterdziestce” będzie prowadzona na terenie województwa dolnośląskiego od 13 kwietnia do 30 czerwca 2012 r. W ramach akcji, w dniach od 11 do 26 maja mieszkańcy województwa dolnośląskiego, powyżej 40. roku życia będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań ostrości wzroku w wybranych salonach optycznych.

Celem akcji jest dostarczenie informacji na temat prezbiopii oraz najlepszych sposobów jej korygowania. „Prezbiopia nie jest chorobą – jest procesem fizjologicznym wynikającym ze starzenia się organizmu i zmniejszenia elastyczności pewnych elementów gałki ocznej. Spotyka się ją zarówno u osób z nadwzrocznością, krótkowzrocznością oraz u osób bez wad wzroku" – wyjaśnia prof. Marta Misiuk-Hojło, kierownik Katedry i Kliniki Okulistyki Akademii Medycznej we Wrocławiu. "Okuliści zauważyli, że wiele osób zbyt późno decyduje się na korekcje widzenia do bliży za pomocą specjalnych soczewek okularowych. Opóźnienie decyzji o odpowiedniej korekcji wzroku może skutkować przewlekłymi zapaleniami spojówek, uporczywymi bólami głowy i innymi zaburzeniami widzenia. Tych kłopotów można by uniknąć, gdyby w odpowiednim czasie okulista zapisał okulary korygujące. To skłania środowisko okulistyczne do szerszego rozpowszechniania informacji na temat prezbiopii i możliwości korekcji" – mówi prof. Marta Misiuk -Hojło. Więcej szczegółów na temat prezbiopii oraz rozwiązań dla prezbiopów znajduje się na stronie internetowej www.czasnawzrok.pl. Do tej pory kampanie „Czas na wzrok. Zachowaj ostrość widzenia po czterdziestce” przeprowadzono z sukcesem we Wrocławiu, regionach łódzkim, opolskim, lubuskim i poznańskim. Aktor Jacek Borkowski jest ambasadorem akcji, a Prezydent Miasta Wałbrzycha objął ją patronatem honorowym.

Lista salonów optycznych dostępna jest na stronie internetowej www.czasnawzrok.pl.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na badania należy umówić się wcześniej telefonicznie lub osobiście.

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group