Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2635
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Już w piątek wałbrzyszanie będą obchodzić Europejski Dzień Bez Samochodu

Środa, 20 września 2017, 13:23
Aktualizacja: 13:26
Autor: red
Wałbrzych: Już w piątek wałbrzyszanie będą obchodzić Europejski Dzień Bez Samochodu
Fot. organizatorzy
Zapraszamy do udziału w Europejskim Dniu bez Samochodu organizowanym pod auspicjami Komisji Europejskiej.

Jest to jedna z najważniejszych inicjatyw o charakterze ogólnoeuropejskim, która ma na celu promocję zrównoważonego transportu oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie ograniczenia korzystania z prywatnych samochodów na rzecz transportu zbiorowego.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu odbędą się w Wałbrzychu 22 września. Rozpoczynamy o godz. 9:30 na Placu Magistrackim, gdzie odbędzie się prezentacja nowoczesnego elektrycznego autobusu marki URSUS, po której nastąpi jazda testowa ulicami Wałbrzycha.

Podkreślając uroczysty charakter tego dnia, zorganizowana będzie parada rowerowa, która przejedzie ulicami Wałbrzycha w eskorcie Policji i Straży Miejskiej na trasie: Plac Magistracki – ul. Dmowskiego – ul. Drohobycka – ul. Słowackiego – Plac Grunwaldzki - ul. Wysockiego – ul. Andersa – ul. Ratuszowa - AQUA ZDRÓJ.

Paradę rowerową będą zamykały elektryczny autobus URSUS oraz ostatni zachowany wałbrzyski IKARUS nr boczny 894, należący w przeszłości do MPK Wałbrzych. Zbiórka uczestników na Placu Magistrackim o godz. 10:30.

Finał akcji - AQUA ZDRÓJ, ul. Ratuszowa 4 od godz. 11:30.

W programie imprezy przewidziano m.in.: poczęstunek dla uczestników, konkursy, w tym rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bez spalin w Wałbrzychu - zielone miasto”, prezentację - pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, występy artystyczne, wystawę prac plastycznych dzieci i młodzieży z wałbrzyskich szkół, emisję edukacyjnego filmu w Mobilnym Centrum Promocji pt. „Miasto w ruchu” prezentującego skutki zatłoczenia miast, promocję komunikacji miejskiej i akcji „ Zamień wóz na bus”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group