Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 4421
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kabareciarze zaczynali w Wałbrzychu

Piątek, 27 listopada 2020, 13:20
Autor: red
Wałbrzych: Kabareciarze zaczynali w Wałbrzychu
Fot. archiwum
Łowcy.B, Kabaret Młodych Panów, Smile, Kabaret Skeczów Męczących, Neo–Nówka, Czesuaf, Grupa Rafała Kmity, Jurki, Słuchajcie i wielu innych, popularnych, lubianych, cenionych artystów stawiało swoje pierwsze kroki na wałbrzyskiej scenie kabaretowej.

21 lat temu w głowie Jerzego Karmińskiego narodził się pomysł PrzeWAŁki. Był on kontynuowany do 2018 roku, w ostatnim czasie pod nazwą KopalniaK (Kopalnia Kabaretów). Pierwsza, kultowa dziś, PrzeWAŁka odbyła się w 1999 roku jako Ogólnopolski Przegląd Aktorskich Spektakli Kabaretowych i Ogólnopolski Konkurs na Tekst Kabaretowy. Przez kilkanaście godzin wałkowano kabarety...
Na PrzeWAŁce pojawiały się dziesiątki znanych nazwisk, o których jeszcze nie wiedzieliśmy, że będą znane oraz dziesiątki legendarnych jurorów, którzy oceniali nieznanych znanych. Wspomnienia PrzeWAŁki budzą najwięcej emocji wśród pracowników WOK, którzy uczestniczyli w rożnych sytuacjach jak np. skradziony sweterek Łowców. B, zagubiony Cezary Pazura (i odnaleziony, na szczęście, dosłownie przed samym występem), spóźniony Kabaret Nowaki, ubierający kostiumy na oczach widzów... Przy organizacji Giełdy Kabaretowej pracownicy starali się jak nigdy: od rysowania zarysu zwłok na podjeździe przy Hotelu Maria, przez wypożyczanie szpitalnych kaczek i basenów, po produkcję peerelowskiej oranżady. Giełda Kabaretowa była okazją do zobaczenia na żywo ludzi, których ówczesny „zwykły Kowalski” widywał tylko na ekranie telewizora.

Twoja reakcja na artykuł?

2
17%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
8
67%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group