Czytających: 9404

Wałbrzych: Kadeci Victorii minimalnie słabsi od KUS–KUSA

Wtorek, 6 grudnia 2011, 11:34
Aktualizacja: Środa, 7 grudnia 2011, 12:45
Kadeci Victorii PWSZ Wałbrzych ulegli we własnej hali KUS–KUS–owi Sudety Kamienna Góra 2–3. Słabo spisali się też juniorzy Victorii, którzy doznali kolejnych dwóch porażek.

Kadeci Victorii zmierzyli się z liderującą ekipą KUS-KUS Sudety Kamienna Góra.

W pierwszym secie dominowali goście i szybko odskoczyli na kilka punktów (8-5, 15-10). W ekipie Victorii najlepsze wrażenie sprawiali Szymaniak i Wilk, ale nie mieli wielkiego wsparcia od pozostałych kolegów i nasi przegrali seta do 19. Drugi set był niezwykle wyrównany. Podopieczni Marka Olczyka opanowali w końcowych fragmentach partii emocje i wygrali do 23. Trzecia partia układała się niemal od początku po myśli wałbrzyszan, którzy osiągnęli kilkupunktową przewagę i dowieźli ją do końca. To jednak nie koniec emocji. W czwartym secie dominowali przyjezdni, którzy bez większego problemu wygrali tę partię do 18. W decydującym piątym secie Victoria prowadziła już 8-4 i wydawało się, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Tak się jednak nie stało, bowiem kamiennogórzanie zaczęli grać lepiej i wygrali seta do 12.

Victoria PWSZ Wałbrzych – KUS-KUS Sudety Kamienna Góra 2-3 (19-25, 25-23, 25-22, 18-25, 12-15)

Victoria: Matras – Łoś, Igła, Szymaniak, Witasek, Wilk, libero Adamczyk/Bodziony, Rems.

Kus-Kus Sudety: Lema – Chojnowski, Oleksyk, MOszyk, Szymczak, Gądek/Fryzowicz, Okoń, Kramarczyk, Kiec, Urbanowicz.

Kadeci:

1. KUS-KUS SUDETY Kamienna Góra 13 19:5
2. Spartakus Jawor 11 15:6
3. Victoria PWSZ Wałbrzych 9 13:9
4. UKS Przy Gimnazjum w Pieńsku 9 6:15
5. Opal Kudowa-Zdrój 6 0:18

Juniorzy Victorii PWSZ doznali dwóch porażek z Ikarem Legnica i zajmują dopiero 4. miejsce w swojej grupie.

Ikar Legnica – Victoria PWSZ Wałbrzych 3-1 (25-17, 25-20, 17-25, 25-13)

Victoria PWSZ Wałbrzych – Ikar Legnica 0-3 (19-25, 21-25, 15-25)