Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 2246
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kamera pomogła namierzyć włamywaczy

Sobota, 7 maja 2011, 11:17
Aktualizacja: 11:17
Autor: red.
Wałbrzych: Kamera pomogła namierzyć włamywaczy
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Na podstawie nagrania z monitoringu bankowego zostali ustaleni dwaj młodzieńcy w wieku 18 i 22 lat podejrzani o włamanie do samochodu osobowego przy ulicy Długiej. Łupem złodziei padły dokumenty, karta bankomatowa, laptop oraz gotówka – 5,5 tys. zł.

Włamywacze zostali zatrzymani w czwartek, 5 maja, tuż po godzinie 14.00. Wałbrzyscy policjanci z I komisariatu schwytali ich przy ulicy Słowackiego po tym, jak przeanalizowali materiał filmowy jednej z kamer bankowych. Mężczyźni bowiem zamierzali wypłacić z karty gotówkę.

Obaj przyznali się do zarzucanego im czynu i wyjaśnili, że tego dnia zamierzali włamać się do większej ilości pojazdów, jednak pierwsze tak obfite „trafienie” powstrzymało ich.

- Ukradzione pieniądze przehulali, natomiast laptopa sprzedali w jednym z lombardów, gdzie policjanci zabezpieczyli skradziony przedmiot - relacjonuje nadkomisarz Jerzy Rzymek z wałbrzyskiej policji. - Motywem wiodącym w ich wyjaśnieniach była chęć szybkiego zysku. Za kradzież z włamaniem grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group