Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3543
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kamil Zieliński – wielki sport zaczyna się na podwórku

Czwartek, 28 lipca 2011, 20:54
Aktualizacja: Piątek, 29 lipca 2011, 8:56
Autor: Karolina
Wałbrzych: Kamil Zieliński – wielki sport zaczyna się na podwórku
Fot. Karolina
Kamil Zieliński kandydat na urząd Prezydenta Miasta Wałbrzycha tak jak jego kontrkandydaci przedstawił swoją wizję sportu w mieście. W tym celu spotkał się z mieszkańcami ul. Mieszka I. Miejsce, które wybrał na dzisiejsze spotkanie nie było przypadkowe.

Według najmłodszego spośród kandydatów na Prezydenta Miasta, sport odgrywa bardzo ważna rolę, jest to promocja dla miasta oraz wychowanie dla młodych ludzi. Nie wszyscy jednak mają predyspozycje by grać w klubach, dlatego należy zadbać o wałbrzyski narybek, ludzi aktywnych, stwarzając im do tego odpowiednie warunki. Przekonywał, że niewielkim nakładem pieniędzy można stworzyć boiska podwórkowe, ścieżki rowerowe oraz miejsca do gry w tenisa.

Kamil Zieliński chce promować sport od podstaw, zaczynając od wałbrzyskich podwórek. Na dzisiejszej konferencji spotkał się m.in. z grupą nastolatków zamieszkałych przy ul. Mieszka I na Piaskowej Górze, którzy z własnej inicjatywy na małym skwerku osiedlowym zbudowali boisko do gry w piłkę nożną. Do realizacji młodym budowniczym posłużyły 4 brzózki wbite w ziemię, służące jako bramki. Stworzone własnym sumptem przez młodych ludzi boisko dowodzi, że podwórkowe boiska czy place zabaw są po prostu niezbędne. Kamil Zieliński uważa, że takie miejsca są wszędzie i można je zagospodarować z pożytkiem dla lokalnej społeczności. Pieniądze na takie cele chce pozyskać z Urzędu Marszałkowskiego, który organizuje liczne konkursy grantowe wspomagające realizację konkretnego celu. Pretendujący na urząd Prezydenta obiecał mieszkańcom, między innymi, darmowe wsparcie księgowe oraz marketingowe.

Kandydat PiS-u zwrócił również uwagę na brak ścieżek rowerowych. Wraz z towarzyszącym mu Bartłomiejem Grzegorczykiem (radnym powiatowym i kolarzem amatorem) mówili o rekultywacji nieczynnej od 15 lat linii kolejowej łączącej trzy gminy: Wałbrzych, Szczawno Zdrój oraz Boguszów Gorce – Na wspomnianym odcinku należącym do PKP nie ma szyn, teren wystarczy utwardzić i dostosować do ruchu rowerowego. Kolej musiałaby nieodpłatnie przekazać ten teren gminie lub go wydzierżawić.

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group