Czytających: 5140

Kraj: Kamila ze srebrem

Piątek, 18 marca 2022, 9:21
Aktualizacja: 9:27
Kolejny dzień rywalizacji na Mistrzostwach Polski Seniorów w biathlonie dostarczył sporo emocji. Najlepszy w sprincie był Marcin Zawół, a wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Monika Hojnisz–Staręga.

Na starcie rywalizacji w biegu sprinterskim seniorów stanęło 29 zawodników. Po pierwszym strzelaniu, czyste konto zachowało ośmiu biathlonistów. Jednym z nich był złoty medalista z biegu indywidualnego Wojciech Filip z Witkowa i to w nim na półmetku rywalizacji w sprincie można było upatrywać głównego kandydata do pierwszego miejsca. Dwa pudła tego zawodnika w „stójce” spowodowały jednak, że zawody w rywalizacji seniorów skończył ostatecznie na siódmym miejscu.

Złoty medal zdobył Marcin Zawół, zawodnik MKS Karkonosze Jelenia Góra. Tylko jedna karna runda i bardzo dobry czas biegu pozwoliły mu wyprzedzić na mecie Andrzeja Nędzę-Kubińca, który ze stratą 11 sekund stanął na drugim stopniu podium. Brązowy medal zdobył Grzegorz Guzik, który do pierwszego miejsca stracił jedynie 16 sekund. Warto podkreślić bardzo dobrą formę biegową tego doświadczonego reprezentanta Polski, który tę niewielką stratę zanotował mimo dwóch karnych rund.

Ciekawie zapowiadał się bieg sprinterski pań. Już na pierwszych punktach pomiarowych widać było bardzo dobre tempo Moniki Hojnisz-Staręgi i Kamili Żuk z Sokołowska (obie z KS AZS AWF Katowice). Ostatecznie zawodniczki zajęły kolejno pierwsze i drugie miejsce (Kamila Żuk ze stratą 27 sekund), obie zaliczając po jednym niecelnym strzale. Brązowy medal zdobyła Anna Mąka, ze stratą minuty i 28 sekund do pierwszego miejsca. Warto zaznaczyć dobry występ Magdaleny Gwizdoń, która zajęła miejsce tuż za podium.

Medale rozdano także w kategorii młodzieżowców (roczniki 1999, 2000 oraz 2001). Złoto wśród Pań wywalczyła Magda Piczura. Na drugim stopniu podium znalazła się Wiktoria Celczyńska, a brąz, mimo pięciu karnych rund, zdobyła Joanna Jakieła. Wśród mężczyzn złoto zdobył Wojciech Filip, dla którego jest to już trzeci medal na tych mistrzostwach. Srebrny medal wywalczył Kacper Guńka, a na najniższym stopniu podium stanął Wojciech Janik z Borówna.