Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4514
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kapitan Henryk Gołębiewski

Piątek, 15 października 2010, 7:35
Aktualizacja: 20:05
Autor: Sven
Wałbrzych: Kapitan Henryk Gołębiewski
Henryk Gołębiewski (z lewej) kandyduje na stanowisko Prezydenta Wałbrzycha
Fot. Sławomir Pawlik
Oficjalną kampanię wyborczą rozpoczął Sojusz Lewicy Demokratycznej, który wystawił drużynę w pełnym składzie. Na jej czele w randze kapitana i kandydata na prezydenta stoi poseł Henryk Gołębiewski.

Sojusz Lewicy Demokratycznej wystawił swoich kandydatów do wszystkich organów władzy samorządowej. Na konferencji prasowej zaprezentowani zostali kandydaci z numerem „1” w poszczególnych okręgach. „Jedynkami” do Rady Miasta są: Dariusz Lenda, Danuta Marosz, Stanisław Kuźniar, Ilona Socha i Robert Rozmuski.

Do Rady Powiatu na szczycie listy znaleźli się: Zdzisław Tomczak, Szymon Heretyk, Mariusz Kotarba, Krzysztof Paciepnik, Zygmunt Nowaczyk, Marcel Chećko, kandydujący także na burmistrza Boguszowa – Gorców oraz Ryszard Kotuła.

Do sejmiku wojewódzkiego z pierwszego miejsca wystartuje Robert Ławski.

Poseł Henryk Gołębiewski wyjaśnił, że kandyduje na prezydenta, ponieważ z Wałbrzychem związany jest przez całe życie i zna jego szare i jasne strony. Pracując w samorządzie i na różnych szczeblach administracji zdobył doświadczenie, które wykorzysta jako prezydent. Chce pracować na rzecz mieszkańców w duchu porozumienia społecznego, niezbędnego do rozwiązywania problemów.

Za najważniejsze cele do osiągnięcia, Henryk Gołębiewski uznał zwiększenie liczby miejsc pracy, poprawę infrastruktury komunalnej i drogowej, rozwój edukacji i szkolnictwa wyższego, wspieranie kultury, sportu i rekreacji, rozwój budownictwa mieszkaniowego. To oczywiście tylko niektóre, podane hasłowo punkty programu. Ich realizacja będzie możliwa dzięki pozyskiwaniu środków zewnętrznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group