Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3295
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kasa dla kuglarzy

Niedziela, 15 sierpnia 2021, 6:47
Autor: red
Wałbrzych: Kasa dla kuglarzy
Fot. organizatorzy
Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna, jubileuszowa edycja Dolnośląskiego Festiwalu Ognia. Miłośnicy kuglarstwa spotkają się w Starej Kopalni w Wałbrzychu. – To święto ognia. Miejsce spotkania się kuglarzy z publicznością – przyznaje Kamila Lepianka. W programie: konkurs, warsztaty i otwarte pokazy dla publiczności.

Spotkanie kuglarzy zaplanowano 28 i 29 sierpnia w Starej Kopalni w Wałbrzychu. W sobotę część konkursowo – pokazowa.

– Mam nadzieję, że przyjedzie do nas jak największa liczba kuglarzy z całej Polski. Serdecznie zapraszamy. Będą także warsztaty otwarte dla publiczności, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił w machaniu różnym sprzętem ogniowym – wyjaśnia współorganizatorka festiwalu, Kamila Lepianka z Grupy Ognia Impuls.

Ważnym elementem festiwalu jest konkurs. Zgłosić może się każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania. Na najlepszych czekają nagrody.

Dwa tysiące złotych dla grupy i tysiąc złotych dla solistów.

– Wystarczy przyjechać. Nie ma u nas wpisowego. Zapewniamy nocleg, zapewniamy wyżywienie. Warsztaty są darmowe. Do zdobycia w konkursie nagrody pieniężne dla grupy i solisty. Dwa tysiące i tysiąc złotych.

Zatem nagrody wartościowe – dodaje Lepianka.

Uczestnicy festiwalu w czasie poprzednich edycji zaskakiwali nie tylko swoimi umiejętnościami, ale także kreatywnością. Wielu pojawiało się w kostiumach. Były przebrania Shreka czy innych filmowych postaci.

Nie zabraknie także strażaków, którzy na co dzień walczą z ogniem. Pokaz przygotuje Ochotnicza Straż Pożarna z Sokołowska.

V Dolnośląski Festiwal Ognia jest współfinansowany ze środków Gminy Wałbrzych, realizowany przez Stowarzyszenie WOK-więcej o kulturze przy współpracy z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

1
13%
Cieszy
2
25%
Hahaha
2
25%
Nudzi
1
13%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group