Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4169
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Katarzyna Mrzygłocka kandyduje do Senatu

Czwartek, 1 sierpnia 2019, 14:09
Aktualizacja: Sobota, 3 sierpnia 2019, 8:32
Autor: opr. PAW
Wałbrzych/REGION: Katarzyna Mrzygłocka kandyduje do Senatu
Fot. Katarzyna Mrzygłocka/facebook
Okazuje się, że dotychczasowa posłanka z Wałbrzycha Katarzyna Mrzygłocka otrzymała propozycję kandydowania z listy Koalicji Obywatelskiej do Senatu w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Kiedy Koalicja Obywatelska opublikowała pierwszą trójkę kandydatów do Sejmu z okręgu nr 2 obejmującego region wałbrzyski, nie znalazło się tam miejsce dla Katarzyny Mrzygłockiej. Niektórzy zaczęli podszeptywać, że może to być koniec kariery politycznej wieloletniej posłanki. Okazuje się, że nic bardziej mylnego.
- Silna lista Koalicji Obywatelskiej w okręgu wałbrzyskim (Wałbrzych, Świdnica, Ząbkowice Śląski, Dzierżoniów, Kłodzko). Jestem dumna z naszych kandydatów i kandydatek! W Sejmie zawsze wspieraliśmy się i współpracowaliśmy dla spraw naszego regionu. Teraz także wspólnie o niego zawalczymy. Będę wspierać jako kandydatka do Senatu z Wałbrzycha i Świdnicy naszą listę w wyborach do Sejmu. Wspólnie zrobimy wszystko, by Koalicja Obywatelska zdobyła jak najlepszy wynik. To dla nas teraz najważniejsze zadanie! - napisała na swoim profilu społecznościowym Katarzyna Mrzygłocka.

Tymczasem posłanka, jako wnioskodawca, złożyła projekt ustawy ważny dla wałbrzyskich górników do laski marszałkowskiej.
- Dotrzymuję słowa. 18 maja 2019 roku podczas spotkania z emerytowanymi górnikami w Wałbrzychu obiecałam przygotować nowelizację ustawy z dnia 17 grudnia 1998 roku o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Projektowane rozwiązania stanowić będą duże ułatwienie dla wnioskujących o ponowne obliczenie emerytury górniczej - informuje Katarzyna Mrzygłocka.

Twoja reakcja na artykuł?

12
14%
Cieszy
4
5%
Hahaha
2
2%
Nudzi
2
2%
Smuci
8
9%
Złości
60
68%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group