Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 4540
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kierował pojazdem mimo wydanego zakazu

Czwartek, 22 lutego 2018, 6:36
Autor: red
Wałbrzych: Kierował pojazdem mimo wydanego zakazu
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w miniony poniedziałek na terenie naszego miasta zatrzymali kierującego, który nie zastosował się do zakazu sądowego oraz do wcześniejszej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami i wsiadł „za kółko” swojego samochodu.

19 lutego około godziny 20:45 funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli skręcającego z ul. Niepodległości w Wałbrzychu w ul. Skłodowskiej-Curie kierującego samochodem marki Fiat. Mundurowi podjęli natychmiastową decyzję o zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej, gdyż mieli podejrzenie, że siedzący za kierownicą mężczyzna nie ma stosownych uprawnień do jazdy.

Podczas czynności legitymowania policjanci ustalili, że 36-letni mieszkaniec Wałbrzycha posiada aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a wcześniej Starosta Powiatu Wałbrzyskiego cofnął mężczyźnie uprawnienia do kierowanie pojazdami.

Przypominamy za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku popełnienia drugiego z przestępstw sprawca może trafić za kraty więzienia nawet na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group