Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3526
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kilkaset osób przyszło pod Ratusz, by zamanifestować

Czwartek, 12 stycznia 2012, 16:59
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2012, 20:03
Autor: Sven/PAW
Wałbrzych: Kilkaset osób przyszło pod Ratusz, by zamanifestować
Fot. Sven
Dziś tuż przed godziną 15.00 z parkingu przy ulicy Mazowieckiej w Wałbrzychu kilkaset osób wyruszyło w manifeście przeciwko polityce prowadzonej przez prezydenta Romana Szełemeja.

Już na kilkanaście minut przed zapowiadaną manifestacją, na parkingu zaczęli zbierać się demonstranci. Wśród nich byli przedstawiciele związków zawodowych – Solidarności, Związku Nauczycielstwa Polskiego czy OPZZ. Oczywiście w manifestacji wzięli udział również politycy różnych opcji, pozostający w opozycji do działań podejmowanych przez prezydenta Romana Szełemeja. Nie zabrakło również przedstawicieli szkół przeznaczonych do likwidacji oraz przedstawicieli wodociągów i komunikacji miejskiej.

Radosław Mechliński, szef wałbrzyskiej Solidarności, przypomniał, że manifestacja została zorganizowana po to, by zaprotestować przeciwko planowanej likwidacji sześciu wałbrzyskich szkół, ale również przeciwko niejasnej sytuacji w wałbrzyskich wodociągach i komunikacji miejskiej. Mechliński zapewniał, że protest ma pokojowy charakter i chodzi w nim o zwrócenie uwagi na problemy dotyczące i trapiące tysiące wałbrzyszan. Organizatorzy manifestacji, by protest miał faktycznie pokojowy przebieg, zapewnili własne służby porządkowe, które wraz z policją i strażą miejską dbały o bezpieczeństwo uczestników oraz innych wałbrzyszan. Manifestacja wyruszyła z ulicy Mazowieckiej, skąd dotarła pod Ratusz, by jej uczestnicy mogli przekazać prezydentowi Szełemejowi petycję.

Czytaj również

Komentarze (62)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group