Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 2938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Kinowy seans

Piątek, 30 sierpnia 2019, 8:23
Aktualizacja: 15:43
Autor: red
REGION, Sokołowsko: Kinowy seans
Fot. organizatorzy
Kino Zdrowie Zaprasza na film „Na północ od Kalabrii" w reż. Marcina Sautera 31 sierpnia 2019, godzina 19.00 – Sokołowsko.

„Na północ od Kalabrii" jest bajkowym dziełem o wymarzonym miejscu do życia, gdzie czas płynie powoli, ludzie dobrze się znają, akceptują swoje niedoskonałości, spotykają się, żeby porozmawiać i po prostu być razem. Sauterowi i jego ekipie udało się do filmu zaangażować całe miasteczko. Wystarczyło tylko dać mieszkańcom parę lekcji kuchni śródziemnomorskiej i sztuki carpe diem, by polska prowincja zaczęła przypominać malowniczą Kalabrię, a film – włoską komedię.

Od czasu „Rejsu" Marka Piwowskiego nie powstał w polskim kinie obraz, który tak skutecznie łączyłby rzeczywistość z fikcją. „Na północ od Kalabrii" to magiczna opowieść o mieszkańcach Chełmska Śląskiego. Reżyser Marcin Sauter odwiedził miejscowość (odległą od Sokołowska zaledwie 15 km) z kamerą i z grupą swoich kolegów, tworząc okazję do spotkania lokalnej społeczności z artystami.

„Na północ od Kalabrii" jest wręcz kopalnią dowcipów i bon-motów, żartów i anegdot. (...) Sauter nie kpi ani z prowincji, ani ze swoich
bohaterów, którzy sami w tym ironicznym eksperymencie biorą udział – pokazuje jednak nas i naszą mentalność bez złudzeń, a zarazem tworzy mityczną przestrzeń, w której wady stają się zaletami. Dzięki temu śmiać możemy się na filmie bezkarnie. Bo z siebie – pisał przy okazji premiery filmu Paweł Felis dla „Gazety Wyborczej".

Zapraszamy na specjalny pokaz tego tytułu w naszym kinie. Gośćmi projekcji będą Diana Dąbrowska, kierowniczka Kinoteatru Zdrowie, oraz Lech Moliński z Wrocławskiej Fundacji Filmowej.

Projekcja filmu „Na północ od Kalabrii" w Kinoteatrze Zdrowie Sokołowsko jest częścią projektu Dolnośląskie Spacery Filmowe, którego organizatorem jest Wrocławska Fundacja Filmowa, a projekt jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Wśród partnerów znajdują się: Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wroclaw Film Commission, Przystanek Dolny Śląsk, Gospodarstwo Ekoturystyczne ARTYSTYKA i Fundacja Sztuki Współczesnej „In Situ".

„Na północ od Kalabrii", reż. Marcin Sauter, Polska 2009, 69 min
31 sierpnia
19:00
Kinoteatr Zdrowie Sokołowsko, ul. Główna 36
WSTĘP WOLNY

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group