Żarów: Klasa A: Niezawodny Kałoń ratuje Grodno – podsumowanie VI kolejki

Środa, 23 września 2009, 20:25
Aktualizacja: 20:48
Autor: f
Piłkarze Grodna Zagórze Śląskie wywieźli jeden punkt z Żarowa. Wszystko dzięki niezawodnemu Piotrowi Kałoniowi, który w spotkaniu ze Zjednoczonymi strzelił wszystkie 3 gole.

Wydawało się, że wyjazd do Żarowa beniaminka klasy A zakończy się klęską. Nic bardziej mylnego. Gracze z Zagórza Śląskiego stawili opór walczącym od kilku lat o awans do okręgówki piłkarzom Zjednoczonych. Pierwszego gola w 20 minucie zdobyli gospodarze, ale do przerwy po dwóch trafieniach Piotra Kałonia prowadzili goście 2:1. Jeszcze większe zaskoczenie zapanowało na twarzach kibiców w 54 minucie meczu, kiedy to Kałoń trafił do siatki żarowian po raz trzeci. Niestety w końcówce spotkania zawodnicy Grodna popełnili dwa błędy, które skrzętnie wykorzystali gracze Zjednoczonych doprowadzając do remisu.

Zjednoczeni Żarów - Grodno Zagórze Śląskie 3:3 (1:2)
Grodno: Kudaj - Olejko, Pełka, Grzebny, Inglot - Barszcz, G.Krzysik, D.Krzysik (Werstler 83'), Aftyka - Sadowski (Fedycki 51'), Kałoń.