Czytających: 5582

Wałbrzych: Kluczbork pokonany

Wtorek, 2 lutego 2016, 10:17
Aktualizacja: Środa, 3 lutego 2016, 15:13
Po zwycięstwie nad Cracovią i porażce z Lechią Tomaszów Mazowiecki, piłkarze III–ligowego Górnika pokonali 2–1 I–ligowy MKS Kluczbork.

Zespół z Kluczborka przebywa właśnie na zgrupowaniu w naszym mieście i dzięki temu nadarzyła się okazja rozegrania meczu sparingowego.

Górnicy nie przestraszyli się wyżej notowanego rywala i już w 6. minucie wyszli na prowadzenie, kiedy pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Grzegorz Michalak. Później obie ekipy stworzyły sobie kilka niezłych okazji do zdobycia goli, lecz żadna bramka w tej odsłonie już nie wpadła.

W drugiej części wałbrzyszanie wciąż prezentowali się bardzo dobrze i nie dawali za wiele pograć ekipie z Kluczborka. W 66. minucie po zespołowej akcji strzał Oświęcimki wylądował w bramce gości i było 2-0. W końcówce meczu goście zdołali zdobyć gola honorowego. Po mocnym dośrodkowaniu, piłkę do własnej bramki skierował Grzegorz Michalak.

Górnik Wałbrzych - MKS Kluczbork 2:1 (1:0)

Górnik: Jarosiński, D. Michalak, Tyktor, Orzech, Rytko, Oświęcimka, Radziemski, G. Michalak, Krawiec, Migalski, Orłowski oraz Jaroszewski, Morawski, Surmaj, Krzymiński, Sobiesierski, Brzeziński.