Czwartek, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 3641
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Koalicja PO i SLD stała się faktem

Poniedziałek, 29 listopada 2010, 18:11
Aktualizacja: Wtorek, 30 listopada 2010, 8:20
Autor: Sven
Wałbrzych: Koalicja PO i SLD stała się faktem
Politycy PO i SLD doszli do porozumienia w sprawie zawiązania koalicji
Fot. Sławomir Pawlik
– Partyjniactwo i zwykłe oszustwo wyborcze – to pierwsze słowa komentarza Mirosława Lubińskiego po ogłoszeniu przez PO i SLD koalicji w wałbrzyskim samorządzie.

Zawiązanie takiej koalicji zostało dzisiaj obwieszczone podczas konferencji prasowej w siedzibie PO.
- Zawarliśmy porozumienie, którego celem jest realizacja dużego programu o nazwie „Wałbrzych”. Uznaliśmy, że wspólnie jesteśmy w stanie realizować porozumienie zawierające się w naszych programach wyborczych. Celem tego programu jest rozwój miasta i to, żeby mieszkańcom Wałbrzycha żyło się lepiej. Wszystkie cele programowe uzgodniliśmy błyskawicznie. Chodzi o to, by Rada Miasta i Powiatu miały stabilną większość – oznajmił Piotr Kruczkowski.

Szef powiatowych struktur SLD kontynuował: - Mam nadzieję, że ten projekt będzie służył wałbrzyszanom. Tydzień temu wyborcy zadecydowali, że zarówno w Radzie Miasta jak i w Radzie Powiatu większość należy do PO i SLD. Od dłuższego czasu mówiło się w Wałbrzychu o możliwości powstania takiej koalicji. Myślę, że wielu wałbrzyszan właśnie takiej koalicji oczekiwało – tłumaczył, by na koniec oznajmić: – I my dzisiaj podjęliśmy decyzję, że taka koalicja będzie dla Wałbrzycha najlepsza – zakończył Robert Ławski.

Poproszony przez nas o komentarz Mirosław Lubiński nie miał wątpliwości, co do intencji sygnatariuszy porozumienia:
- Rozbieżność ideowa tych partii jest tak duża, że tu w grę wchodzi wyłącznie ewidentne sprzedanie się za stołki. Ja również rozmawiałem z SLD, ale widać woleli PO. Pewnie dlatego, że ja nie daję stołków. Uważam, że najpierw trzeba wygrać wybory, a potem dopiero według kompetencji obsadzać stanowiska – zakończył Mirosław Lubiński.

Czytaj również

Komentarze (155) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group