Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 2859
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Koalicja PO–PSL w Sejmiku najbardziej prawdopodobna

Sobota, 22 listopada 2014, 15:30
Aktualizacja: Niedziela, 23 listopada 2014, 7:29
Autor: opr. PAW
REGION: Koalicja PO–PSL w Sejmiku najbardziej prawdopodobna
Fot. użyczone
Wciąż nie są znane oficjalne wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, ale niemal pewne jest, że koalicja PO–PSL będzie miała wymaganą większość, by Sejmikiem rządzić.

Jak wynika z wciąż nieoficjalnych wyników, Platforma Obywatelska zdobyła 16 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość - 9, Polskie Stronnictwo Ludowe - 5, Bezpartyjni Samorządowcy - 4, a Sojusz Lewicy Demokratycznej tylko 2.

W nas najbardziej interesującym okręgu, obejmującym region wałbrzyski, wygrało PO. Zgodnie z oczekiwaniami najwięcej głosów uzyskał Roman Szełemej, ale będzie on pełnił funkcję prezydenta Wałbrzycha i w jego miejsce wejdzie do Sejmiku Julian Golak. Dwaj pozostali przedstawiciele PO z naszego okręgu w Sejmiku to Czesław Kręcichwost i Zbigniew Szczygieł.

Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło do Sejmiku dwóch radnych. Piotr Sosiński przegrał zdecydowanie z Szełemejem wybory na prezydenta miasta, ale dostał się do Sejmiku. Wystarczającą liczbę głosów uzyskał także Jerzy Gierczak.

W Sejmiku zasiądą też prawdopodobnie Marek Dyduch z SLD, Patryk Wild z Bezpartyjnych Samorządowców oraz Grażyna Cal z PSL-u.

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group