Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 2296
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kobiece Twarze

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Wtorek, 10 grudnia 2019, 10:12
Aktualizacja: Czwartek, 12 grudnia 2019, 9:12
Autor: red
Fot. organizatorzy
Znamy nagrodzonych w VI Plebiscycie Gospodarczym Kobiece Twarze.

– Nasz plebiscyt pokazuje świetne firmy i wybitne kobiece osobowości, przede wszystkim dlatego, aby edukować, bo przykłady są najlepszą edukacją – tymi słowami zaczęła galę VI Plebiscytu Gospodarczego Kobiece Twarze, Aldona Ziółkowska-Bielewicz, prezeska Hornet4 – organizatora plebiscytu. W Zamku Książ 9 grudnia zgromadziło się blisko 350 osób, aby świętować kobiecą przedsiębiorczość i równość w biznesie.

– Plebiscyt promuje przedsiębiorczość kobiet, ale także równość w biznesie i przez sześć lat realizacji tego przedsięwzięcia obserwujemy, jak zmienia się sytuacja kobiet w firmach i jak one same podejmują się zadań, które doniedawna były kojarzone jako typowo męskie. Zmiany są pozytywne, ale jeszcze wiele jest do zrobienia. – wyjaśnia Aldona Ziółkowska-Bielewicz, pomysłodawczyni plebiscytu.

O tym, kto otrzymuje statuetki decyduje kapituła Plebiscytu Kobiece Twarze. Na stronie www.kobiecetwarze.pl można zapoznać się ze składem kapituły oraz z zasadami plebiscytu. Kogo w szóstej edycji plebiscytu nagrodzono? W kategorii „Debiutantki”: miejsce III zajęła Ewelina Małecka-Gad (Salon Zalotka), miejsce II Ilona Nowicka (LMCG) i I miejsce Dominika Łysio (Tropiciele Talentów). Profesjonalistka w Małych i Średnich Przedsiębiorstwach: miejsce III Ilona Urbańczyk (Seifer Polska), miejsce II Katarzyna Michniewska (Eko Cykl), I miejsce Dorota Barańska (Centrum Budowlane Sirbud, Hotel & Restauracja Maria). Profesjonalistka w Dużych Przedsiębiorstwach: miejsce III Agnieszka Jankowska (General Electric Poland), miejsce II Renata Kabas-Komorniczak (Rödl & Partner) i miejsce I Karolina Rduch Faurecia Wałbrzych SA. W kategorii Osobowość: miejsce III Anna Dulas i Aleksandra Jurek (Fundacja Nowoczesnej Edukacji SPUNK), miejsce II Diana Bulanda (Business Resource Group „DisAbility” Leader), I miejsce Patrycja Radek (Fundacja Balans PL). Ostatnia kategoria to Firma przyjazna kobietom: miejsce I A2 Clinic A. Krawczyk-Jagmin A. Kosińska S.j., miejsce II Schneider Electric Polska Sp. z o.o, miejsce III Credit Suisse Poland Sp. z o.o.

„Diversity Leader” (lider kultury różnorodności) to nagroda, którą w tym roku Kobiece Twarze ustanowiły, jako wyróżnienie przez organizatora. Co to oznacza?
– Wyróżniamy w ten sposób firmy, które szczególnie wspierają działania pro równościowe, rozumieją czym jest CSR i które także współpracują na tym polu przez cały rok z Kobiecymi Twarzami. Nagroda nie podlega ocenie kapituły. W tym roku zdecydowałyśmy, że otrzyma ją firma 3M – wyjaśnia Aldona Ziółkowska-Bielewicz.

W czasie Gali mogliśmy wysłuchać piosenek, które nawiązywały do motywu silnej kobiety, w wykonaniu charyzmatycznej Karoliny Micuły. Statuetki, które otrzymały laureatki Plebiscytu, zaprojektowała i wykonała Katarzyna Karbownik-Urbańska. Relacje z przebiegu Gali Plebisytu można też zobaczyć na stronie www.kobiecetwarze.pl oraz w mediach społecznościowych, m.in. Facebook: kobiece Twarze. Aby wziąć udział w siódmej edycja Plebiscytu, należy śledzić informacje, a rozpoczyna się ona w sierpniu 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

7
54%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
15%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
31%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Męska twarz 10-12-2019 18:22
Znowu to towarzystwo wzajemnej adoracji samo siebie nagradza... I najbardziej elokwentna prowadząca...
~Jan z Gór 10-12-2019 21:01
Skoro te kobiety chcą równouprawnienia i twierdzą, że nie ma różnicy między kobietą i mężczyzną na stanowiskach kierowniczych itd. to dlaczego chcą na siłę wprowadzać kobiety na takie stanowiska, skoro jest dla nich obojętnie jaka płeć jest w zarządach firm? Gdyby Kobiety chciały to by mogły być na takich stanowiskach, same mogły by otwierać wielkie firmy, budować majątki, zatrudniać setki osób. Tylko chęć je powstrzymuje. Chęć rywalizacji. Takie szopki nie pomogą kobietom. Bo na starcie pokazują "słabość" kobiet w starcu z mężczyznami. Same sobie robią krzywdę.
~socjolog 10-12-2019 22:06
Mówienie o równości mężczyzn i kobiet to hipokryzja. Każda z płci ma swoją specjalizację. Jest to związane, co potwierdza medycyna, z wielkością mózgu. U kobiet jest on mniejszy i nic w tym złego, po prostu tak jest. Dlatego np. lepszymi strategami są mężczyźni, zaś kobiety mają skłonność do działań emocjonalnych, np. płaczu. Różnimy się i to jest piękne. Szczególnie na i po kolacji ze świecami.
~Straszydło Miejskie 11-12-2019 20:02
Pozdrawiam piękne Panie ... może będą w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group