Kraj: Kolarskie ściganie

Środa, 21 lipca 2010, 13:00
Aktualizacja: 19:12
Radosław Romanik
Wychowanek Górnika Wałbrzych Radosław Romanik zajął 10. pozycję podczas kolarskiego kryterium ulicznego zawodowców.

V Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie o Puchar Wójta Gminy Czernica odbyło się w Chrząstawie Małej. Na starcie stanęło wielu czołowych polskich zawodowych kolarzy. Wśród nich był najstarszy w peletonie 43-letni Radosław Romanik. Wyścig wygrał Łukasz Bodnar z grupy CCC Polsat Polkowice, a Romanik z grupy DHL Author wywalczył 10. pozycję.

Tymczasem w Mistrzostwach Polski DH – Puchar Polski w zjeździe, która to impreza odbyła się w Siennej, w kategorii Hobby Hardtail zwyciężył Michał Nowocień z Piasku Małego. Na 5. miejscu uplasował się Dawid Bejnarowicz z Czarnego Boru, a Bartłomiej Żytkiewicz z Głuszycy był 7.